Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Swiss zmienią lotnisko w Berlinie

Lotnictwo cywilne, 05 marca 2020

Od 8 listopada br. wszystkie loty Swiss International Air Lines do Berlina będą wykonywane na nowe lotnisko Berlin Brandenburg (BER), a nie jak dotychczas na lotnisko Tegel (TXL).

Od listopada Swiss International Air Lines będą wykonywały wszystkie swoje loty do i ze stolicy Niemiec wyłącznie z lotniska Berlin Brandenburg / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Pierwszym rejsem szwajcarskiego przewoźnika, który 8 listopada o godz. 8:45 wyląduje na nowym lotnisku ma być lot z Zurychu. Pierwszy start zaplanowano po 45 minutach, gdy ten sam samolot wykona lot powrotny do Zurychu. Zgodnie z obecnymi planami przewoźnika zarówno godziny jak i częstotliwość lotów do i z Berlina mają pozostać takie same jak w przypadku operacji z lotniska Tegel.

Do portu Berlin Brandenburg swoje operacje przeniosą też inne linie Grupy Lufthansa. Jako pierwsze, 4 listopada loty z tego lotniska rozpoczną Eurowings, a cztery dni później dołączą nich pozostali przewoźnicy: Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines i Swiss. 

Zmiana docelowego lotniska została już wprowadzona w systemach rezerwacyjnych tych linii lotniczych, a pasażerowie, którzy kupili bilety wcześniej, zostaną powiadomieni o zmianie docelowego portu lotniczego. Podobnie jak w przypadku linii Swiss, rozkłady lotów pozostałych przewoźników mają nie różnić się w znacznym stopniu od obowiązujących na lotnisku Tegel. 

Przenoszenie operacji lotniczych z portu lotniczego Tegel do Berlina Brandenburg ma rozpocząć się 31 października i potrwać tydzień, po czym Tegel ma zostać zamknięte na zawsze. Od tego momentu około 60 linii lotniczych wykonujących loty do Berlina ma operować wyłącznie z portu lotniczego Berlin Brandenburg Airport (Otwarcie Berlina-Brandenburg za rok?, 2019-11-30).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.