Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TRM dla Korpusu Karabinierów

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, 13 marca 2020

Gruppo di Intervento Speciale (G.I.S. – oddział specjalny) włoskiego Korpusu Karabinierów odebrał w pierwszej połowie bieżącego miesiąca Taktycznego Robota Miotanego. Zamówienie zrealizowała Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP.

/ Zdjęcie: G.I.S.

Karabinierzy zamówili pojedynczego robota TRM i jedno stanowisko operatorskie z możliwością przenoszenia i odpalania granatu hukowo-błyskowego. TRM jest urządzeniem do zastosowań wspomagających operacje antyterrorystyczne, powstałym w odpowiedzi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu prowadzone przez jednostki specjalne przed przystąpieniem do akcji.

TRM składa się z rurowego korpusu, w którym umieszczone są: kamera, mikrofon oraz oświetlacze światła białego i/lub podczerwieni. Napęd zapewniają dwa sprężyste, gumowe koła umieszczone po bokach robota. Urządzenie jest konstrukcyjnie przystosowane do upadków z dużej wysokości, dlatego TRM może być wrzucony do obiektu (lub na miejsce akcji w otwartym terenie) ze znacznej odległości i następnie dokonywać tam zdalnej inspekcji.

Taktycznego Robota Miotanego można wyposażyć w akcesoria, tj. ładunki oślepiające i ogłuszające. Umożliwia to wykorzystanie TRM np. do dezorganizacji i wprowadzania popłochu w grupie napastników (Kolejne TRM dla Straży Granicznej, 2019-10-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra