Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

TRM w akcji

Służby państwowe, Wojska specjalne, Przemysł zbrojeniowy, 29 maja 2019

W dn. 20-24 maja przedstawiciele Łukasiewicz – Instytut PIAP prezentowali roboty taktyczne i urządzenia inspekcyjne podczas zawodów i warsztatów ratownictwa taktycznego Grup Interwencyjnych Służby Więziennej Tactical Prison Rescue 2019, zorganizowanych w Wołowie koło Wrocławia.

Pokaz odbijania zakładników przez pododdziały AT z różnych formacji z zajętego przez terrorystów kościoła pw. Św. Wawrzyńca / Zdjęcia: travart.pl, Sztab Naczelny Harcerskiej Organizacji Wychowawczo-Patriotycznej Cichociemni z Brzegu Dolnego

W przedsięwzięcie zorganizowane przez Wyższą Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie zaangażowani byli oddelegowani przedstawiciele jednostek specjalnych podlegających Ministerstwu Sprawiedliwości, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwu Obrony Narodowej. Oprócz 15 Grup Interwencyjnych Służby Więziennej udział swój potwierdziły: Centralne Biura Śledcze Policji, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji, Wydziały Zabezpieczeń Lotnisk Straży Granicznej, Żandarmeria Wojskowa, Służba Ochrony Państwa, żołnierze Akademii Wojsk Lądowych, Bataliony Powietrznodesantowe, Wojska Obrony Terytorialnej i jednostka wojskowa AGAT.

Pierwszą częścią Tactical Prison Rescue 2019 była konferencja Przeciwdziałanie Przestępczości – Aspekty Teoretyczne I Praktyczne połączona z wystawą zorganizowaną przez partnerów wydarzenia. Następnego dnia odbyła się, otwarta dla publiczności i mieszkańców miasta Wołowa, oficjalna uroczysta ceremonia rozpoczęcia zawodów.

Największe zainteresowanie wzbudził realistyczny pokaz odbijania zakładników przez pododdziały AT z różnych formacji z zajętego przez terrorystów kościoła pw. Św. Wawrzyńca. Akcje szturmową funkcjonariuszy poprzedziło rozpoznanie wnętrza kościoła za pomocą zdalnie sterowanego taktycznego robota miotanego TRM® produkowanego przez warszawski PIAP.

TRM® Taktyczny Robot Miotany to małe urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM® powstał jako odpowiedź na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu i obiektów prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. TRM® może być wprowadzony do akcji wewnątrz obiektu lub w otwartym terenie w celu dokonania zdalnego rozpoznania optycznego i nasłuchu z bezpiecznej dla operatora odległości i utrzymuje pełną sprawność do działania po zrzucie z wysokości do 9 m na twarde podłoże (Roboty i urządzenia Instytutu PIAP dla ŻW, 2019-02-04, Dostawy Instytutu PIAP dla KWP w Krakowie, 2018-11-30).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.