Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TRM w akcji

Służby państwowe, Wojska specjalne, Przemysł zbrojeniowy, 29 maja 2019

W dn. 20-24 maja przedstawiciele Łukasiewicz – Instytut PIAP prezentowali roboty taktyczne i urządzenia inspekcyjne podczas zawodów i warsztatów ratownictwa taktycznego Grup Interwencyjnych Służby Więziennej Tactical Prison Rescue 2019, zorganizowanych w Wołowie koło Wrocławia.

Pokaz odbijania zakładników przez pododdziały AT z różnych formacji z zajętego przez terrorystów kościoła pw. Św. Wawrzyńca / Zdjęcia: travart.pl, Sztab Naczelny Harcerskiej Organizacji Wychowawczo-Patriotycznej Cichociemni z Brzegu Dolnego

W przedsięwzięcie zorganizowane przez Wyższą Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie zaangażowani byli oddelegowani przedstawiciele jednostek specjalnych podlegających Ministerstwu Sprawiedliwości, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwu Obrony Narodowej. Oprócz 15 Grup Interwencyjnych Służby Więziennej udział swój potwierdziły: Centralne Biura Śledcze Policji, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji, Wydziały Zabezpieczeń Lotnisk Straży Granicznej, Żandarmeria Wojskowa, Służba Ochrony Państwa, żołnierze Akademii Wojsk Lądowych, Bataliony Powietrznodesantowe, Wojska Obrony Terytorialnej i jednostka wojskowa AGAT.

Pierwszą częścią Tactical Prison Rescue 2019 była konferencja Przeciwdziałanie Przestępczości – Aspekty Teoretyczne I Praktyczne połączona z wystawą zorganizowaną przez partnerów wydarzenia. Następnego dnia odbyła się, otwarta dla publiczności i mieszkańców miasta Wołowa, oficjalna uroczysta ceremonia rozpoczęcia zawodów.

Największe zainteresowanie wzbudził realistyczny pokaz odbijania zakładników przez pododdziały AT z różnych formacji z zajętego przez terrorystów kościoła pw. Św. Wawrzyńca. Akcje szturmową funkcjonariuszy poprzedziło rozpoznanie wnętrza kościoła za pomocą zdalnie sterowanego taktycznego robota miotanego TRM® produkowanego przez warszawski PIAP.

TRM® Taktyczny Robot Miotany to małe urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM® powstał jako odpowiedź na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu i obiektów prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. TRM® może być wprowadzony do akcji wewnątrz obiektu lub w otwartym terenie w celu dokonania zdalnego rozpoznania optycznego i nasłuchu z bezpiecznej dla operatora odległości i utrzymuje pełną sprawność do działania po zrzucie z wysokości do 9 m na twarde podłoże (Roboty i urządzenia Instytutu PIAP dla ŻW, 2019-02-04, Dostawy Instytutu PIAP dla KWP w Krakowie, 2018-11-30).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.