Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne TRM dla Straży Granicznej

Służby państwowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 30 października 2019

Pod koniec października 2019 ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP dostarczył do kolejnych placówek Straży Granicznej w kraju taktyczne roboty miotane TRM. Otrzymali je funkcjonariusze Zespołów Interwencji Specjalnych portów lotniczych w Świdniku k/Lublina i w Bydgoszczy.

/ Zdjęcie: ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP

Tym samym ten model robota dołączył do bliźniaczych konstrukcji PIAP służących na lotniskach w: Warszawie, Krakowie i Modlinie.  Od ponad 5 lat pogranicznicy szkoleni są w taktyce użycia robotów miotanych TRM w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Taktyczny Robot Miotany to małe urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM powstał jako odpowiedź na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu i obiektów prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne.

 

Robot może być wprowadzony do akcji wewnątrz obiektu lub w otwartym terenie w celu dokonania zdalnego rozpoznania optycznego i nasłuchu z bezpiecznej dla operatora odległości. TRM utrzymuje pełną sprawność do działania po zrzucie z wysokości do 9 m na twarde podłoże (TRM w akcji, 2019-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.