Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne TRM dla Straży Granicznej

Służby państwowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 30 października 2019

Pod koniec października 2019 ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP dostarczył do kolejnych placówek Straży Granicznej w kraju taktyczne roboty miotane TRM. Otrzymali je funkcjonariusze Zespołów Interwencji Specjalnych portów lotniczych w Świdniku k/Lublina i w Bydgoszczy.

/ Zdjęcie: ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP

Tym samym ten model robota dołączył do bliźniaczych konstrukcji PIAP służących na lotniskach w: Warszawie, Krakowie i Modlinie.  Od ponad 5 lat pogranicznicy szkoleni są w taktyce użycia robotów miotanych TRM w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Taktyczny Robot Miotany to małe urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM powstał jako odpowiedź na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu i obiektów prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne.

Robot może być wprowadzony do akcji wewnątrz obiektu lub w otwartym terenie w celu dokonania zdalnego rozpoznania optycznego i nasłuchu z bezpiecznej dla operatora odległości. TRM utrzymuje pełną sprawność do działania po zrzucie z wysokości do 9 m na twarde podłoże (TRM w akcji, 2019-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra