Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LDP/N dla SZ RP

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, 15 maja 2020

Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie poinformował 12 maja o podpisaniu umowy z Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno-Technicznym S.A. obejmującej dostawę do Sił Zbrojnych RP kolejnej partii sprzętu przeznaczonego do naziemnej obsługi statków powietrznych.

Lotniskowy dystrybutor powietrza LDP/N jest przeznaczony do napełniania instalacji statków powietrznych sprężonym powietrzem / Zdjęcie: WCBKT S.A.

Powyższa umowa została podpisana 8 maja br. i obejmuje dostawę dwóch lotniskowych dystrybutorów powietrza LDP/N na przyczepie. Zakup został poprzedzony negocjacjami z wybranym oferentem, które rozpoczęto pod koniec marca bieżącego roku.

Zastosowanie takiej procedury ma związek z analizą rynku, która wykazała, że jedynie WCBKT S.A. może zrealizować powyższe zamówienie, ze względu na fakt posiadania (na zasadach praw wyłącznych) dokumentacji technicznej do urządzenia LDP/N. Dodatkowo powyższy podmiot dysponuje kompetencjami do realizacji tego zlecenia.

LDP/N jest przeznaczony do napełniania instalacji statków powietrznych sprężonym powietrzem. W wersji zbudowanej na przyczepie może być przewożony ładowni lekkich samolotów transportowych Airbus C295M lub podobnych.

WCBKT S.A. od wielu lat projektuje i dostarcza urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych, w tym ostatnio także wyposażenie hangarowo-lotniskowe, zarówno na rynek wojskowy, jak i cywilny. W ostatnich tygodniach sprzęt tego producenta wielokrotnie posłużył m.in. do zabezpieczenia logistycznego ciężkich samolotów transportowych Antonow An-124 i An-225, które dostarczały wyposażenie do walki ze skutkami pandemii SARS-Cov-2 (Taurus w akcji na Lotnisku Chopina, 2020-04-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.