Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Taurus w akcji na Lotnisku Chopina

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 15 kwietnia 2020

Urządzenie zasilania elektroenergetycznego GPU 7/90 Taurus, zaprojektowane i wyprodukowane przez WCBKT S.A. wspierało obsługę najpotężniejszych samolotów transportowych Antonow An-124 Rusłan i Antonow An-225 Mrija.

GPU 7/90 Taurus obok An-124 / Zdjęcie:  LS Airport Services 

Samoloty te wylądowały na warszawskim Lotnisku Chopina w dniach 9 i 14 kwietnia, z transportem sprzętu medycznego i ochronnego z ChRL, który w ramach walki z koronawirusem SARS-CoV-2 zostanie przekazany placówkom medycznym na terenie całego kraju (An-225 na Okęciu, 2020-04-14).

Lotniskowe urządzenie zasilania elektroenergetycznego Samolotów GPU 7/90 Taurus jest przeznaczony do zasilania statków powietrznych prądem przemiennym i prądem stałym oraz do holowania.

GPU 7/90 jest wyposażony w systemy autodiagnostyczne. Można też wykonać jego zdalną diagnostykę online. Urządzenie jest przystosowane do rozruchu bezkluczykowego i szybkiego startu zimowego. Ma też instalacje zabezpieczające przed holowaniem przy rozwiniętych kablach wydawczych i ochrony turbosprężarki przed przegrzaniem. Jego opony są zabezpieczone przed przebiciem. Urządzenie przystosowane jest do transportu powietrznego.

GPU 7/90 Taurus był, jako jedyne tego typu urządzenie, użyty w 2017 do zasilania na warszawskim lotnisku samolotu VC-25A (Air Force One), którym przyleciał do Polski prezydent USA Donald Trump.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.