Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe standardy lotów Emirates

Lotnictwo cywilne, 22 maja 2020

Linie Emirates wprowadziły kolejne środki ochrony dla pracowników i pasażerów na każdym etapie podróży, na nowo definiując standardy bezpieczeństwa i higieny zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Nowe procedury dotyczące bezpieczeństwa weszły w życie wraz ze wznowieniem regularnych lotów pasażerskich do 9 miejsc docelowych.

Emirates wprowadziły m. in. bezpłatne zestawy higieniczne, które otrzyma każdy pasażer podczas odprawy na międzynarodowym lotnisku w Dubaju, a także podczas lotów do Dubaju / Zdjęcia: Emirates

W Emirates wdrożyliśmy kompleksowy zestaw środków bezpieczeństwa na każdym etapie podróży w celu usprawnienia dezynfekcji wszystkich punktów styku oraz ochrony zdrowia naszych klientów i pracowników. Ryzyko zarażenia się w samolocie już jest niskie, ale dołożyliśmy wszelkich starań, aby na każdym kroku, od odprawy do zejścia z pokładu ochrona pasażerów była na najwyższym poziomie. Każde działanie chroniące przed zakażeniem stanowi dodatkowe ograniczenie ryzyka. Naszym celem jest zapewnienie możliwie najwyższego bezpieczeństwa lotów – powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Emirates wprowadziły bezpłatne zestawy higieniczne, które otrzyma każdy pasażer podczas odprawy na międzynarodowym lotnisku w Dubaju, a także podczas lotów do Dubaju. Zestawy te składają się z maseczek, rękawiczek, chusteczek antybakteryjnych i środków dezynfekujących. Pakiety higieniczne są uzupełnieniem wielu wprowadzonych już środków mających na celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom.

Rękawiczki i maseczki są obowiązkowe dla wszystkich klientów i pracowników na lotnisku w Dubaju, zaś podczas lotu liniami Emirates wymagane jest noszenie jedynie maseczek. Skanery termiczne monitorują temperaturę ciała wszystkich osób wchodzących na teren portu lotniczego. Ponadto na podłodze i w poczekalniach zostały umieszczone fizyczne wskaźniki odległości, aby pomóc podróżnym utrzymać odpowiedni dystans od innych podczas odprawy i wejścia na pokład.

Zespół lotniska zainstalował również bariery ochronne przy każdym stanowisku odprawy i stanowiskach imigracyjnych, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo pasażerom i pracownikom.

Pasażerowie przesiający się na lotnisku w Dubaju przejdą kontrolę termiczną po zejściu z pokładu. Ponadto stanowiska transferowe na lotnisku zostały również wyposażone w bariery ochronne. Personel lotniska, ubrany w środki ochrony indywidualnej (PPE), z zachowaniem bezpiecznego dystansu udzieli podróżnym dodatkowej pomocy i informacji. Pasażerowie tranzytowi otrzymają dodatkowy zestaw higieniczny także przed wejściem na pokład samolotu.

Emirates dostosowały również proces boardingu – pasażerowie wchodzą na pokład po kolei, w zależności od zajmowanego w samolocie rzędu, od ostatniego do pierwszego. Zmodyfikowano również poczekalnię, aby umożliwić wszystkim klientom zachowanie dystansu społecznego. Bramki, przy których podróżujący oczekują na wejście na pokład samolotu, są dokładnie czyszczone i dezynfekowane po każdym odprawionym locie.

Wszyscy członkowie personelu pokładowego będą wyposażeni w środki ochrony indywidualnej. Aby utrzymać najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, podczas lotów trwających ponad 1,5 h do personelu pokładowego Emirates dołączy asystent obsługi kabiny. Będzie on odpowiedzialny m.in. za czyszczenie toalet co 45 min. Każda toaleta została wyposażona w mydło dezynfekujące i instrukcję mycia rąk.

Aby zminimalizować ryzyko infekcji przez dotyk, czasopisma i materiały do czytania nie będą dostępne na pokładzie samolotu. W klasach premium pasażerom zostaną udostępnione jednorazowe menu i karty win, a materace, poduszki, koce, słuchawki i zabawki będą w higienicznych opakowaniach. Emirates wznowił usługę serwowania gorących posiłków, używając wysokiej jakości sztućców i naczyń sterylizowanych przed każdym użyciem. Bagaż podręczny należy nadać razem z rejestrowanym, a pasażerowie mogą zabrać ze sobą tylko niezbędne przedmioty, takie jak laptop, torebka, teczka lub artykuły dziecięce.

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom linie lotnicze zapewniają załodze lotniczej i pokładowej transport samochodem do / z pracy. Pracownicy Emirates, przed wejściem na pokład samolotu, przechodzą odprawę w przeznaczonym do tego obiekcie na terenie lotniska. Tam, gdzie to możliwe zostały skrócone postoje w miejscach docelowych, a podczas lotów długodystansowych, gdzie konieczne są dłuższe przerwy pomiędzy lotami, załoga jest kwaterowana w pojedynczych pokojach w hotelach. Po powrocie do Dubaju członkowie załogi Emirates poddawani są testom na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie kierowani są na 14-dniową kwarantannę w swoich domach po każdym locie (Emirates zrezygnują z 40% A380, 2020-05-17, Emirates zrezygnują z 40% A380, 2020-05-17, Emirates zwiększają środki bezpieczeństwa , 2020-04-22).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.