Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy A320neo dla Wizz Air

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 04 czerwca 2020

Węgierskie linie Wizz Air powitały w swojej flocie pierwszego nowego Airbusa A320neo o znakach rejestracyjnych HA-LJA. W jego wnętrzu zabudowano 186 foteli klasy ekonomicznej. To 122. samolot we flocie przewoźnika, składającej się wyłącznie ze statków powietrznych produkowanych przez koncern z Tuluzy.

Pierwszy A320neo, który trafił do Wizz Air. Niestety, w najbliższym czasie nie zobaczymy go w Polsce. Przewoźnik ogłosił, że w wyniku przedłużenia restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 14 czerwca br. / Zdjęcie: Wizz Air

Wśród niskokosztowych linii posiadających minimum 100 samolotów, Wizz Air dysponuje najmłodszą flotą, której średnia wieku samolotu wynosi 5,43 roku. Węgierskie towarzystwo planuje, że odbierze wszystkie zamówione A320neo, w liczbie 65, do końca roku budżetowego 2026-27 (Baza Wizz Air w Tiranie , 2020-06-01).

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: Cieszymy się z dodania kolejnego ultranowoczesnego samolotu do naszej rozwijającej się floty. To symbol przyjętego przez nas modelu biznesowego ultraniskokosztowego przewoźnika lotniczego. Nasza flota, teraz z pierwszym Airbusem A320neo, wyposażona jest w ulepszone środki ochronne, które zapewniają podróżującym możliwie najlepsze warunki sanitarne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.