Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa o eksploatacji MKS

Astronautyka, 26 czerwca 2020

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) podpisała z Airbusem kolejną roczną umowę dotyczącą kontynuowania eksploatacji i użytkowania komponentów europejskich na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MKS). Wartość kontraktu to około 16 mln euro.

Badania na niskiej orbicie okołoziemskiej w zbudowanym przez Airbusa laboratorium Columbus, wchodzącym w skład MKS, prowadzono przez ostatnie 12 lat / Zdjęcie: ESA

Międzynarodowy zespół kierowany przez ESA odpowiada za sprawne działanie systemów podtrzymywania życia, zasilania, układów sterowania lotem, sprzętu laboratoryjnego i wyposażenia eksperymentalnego w europejskim module Columbus.

Umowa między ESA a Airbusem obowiązuje do końca 2020 i obejmuje wsparcie podczas eksploatacji, np. przygotowywanie i przeprowadzanie eksperymentów, a także zapewnianie wsparcia inżynierskiego; przygotowywanie misji MKS, w tym integrację ładunków; obsługę, naprawy i rozwój systemów oraz obsługę i rozwój oprogramowania.

Airbus jest partnerem ESA w eksploatacji europejskich komponentów MKS od 2004. W kwietniu do stacji dołączyła komercyjna platforma Bartolomeo opracowana przez Airbusa, zwiększając spektrum działań badawczych w kosmicznym laboratorium (Xen-Hub dla MSK, 2020-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra