Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Grupa Lufthansa przywraca połączenia

Lotnictwo cywilne, 02 lipca 2020

Grupa Lufthansa zwiększa siatkę połączeń z Polski. Od 1 lipca uruchomi 7 cotygodniowych lotów z Wrocławia i Poznania do Frankfurtu, a dzień później również 7 rejsów z Gdańska do Monachium. Od 3 lipca należące do Grupy Lufthansa linie Swiss wznawiają 2 cotygodniowe rejsy pomiędzy Warszawą a Zurychem. Do października liczba ta wzrośnie do 7, a szwajcarski przewoźnik uruchomi także 2 rejsy w tygodniu do Zurychu z Krakowa.

Linie lotnicze należące do Grupy Lufthansa do października 2020 będą wykonywać 140 cotygodniowych połączeń z Polski / Zdjęcie: Lufthansa

Od sierpnia pasażerowie z Gdańska będą mogli już latać do Frankfurtu, a od września do tego portu przesiadkowego polecą także podróżni z Katowic. Obie trasy będą obsługiwane w ramach 7 cotygodniowych połączeń.

Zwiększona zostanie także liczba rejsów do Frankfurtu z Poznania – z 7 cotygodniowo w czerwcu do 11 w lipcu i 14 w sierpniu. Podobnie z Wrocławia, skąd od lipca pasażerowie mogą udać się w podróż jednym z 14 cotygodniowych połączeń. Do października zwiększona będzie także oferta na lotnisku w Warszawie, gdzie podróżni będą mogli skorzystać z jednego z 19 cotygodniowych przelotów do Frankfurtu.

Do października linia Austrian Airlines zaproponuje pasażerom z Warszawy i Krakowa rejsy do Wiednia. Połączenia z Warszawy wykonywane będą 21 razy w tygodniu, a ze stolicy Małopolski 14 razy. W tym okresie również Brussels Airlines, przewoźnik należący do Grupy Lufthansa, wznowi 6 cotygodniowych rejsów z Warszawy do Brukseli. W sumie linie lotnicze należące do Grupy Lufthansa będą wykonywać 140 cotygodniowych połączeń z Polski.

W związku ze znacznymi zmianami oczekiwań pasażerów, linie należące do Grupy Lufthansa zastępują krótkoterminowe planowanie rejsów – długoterminowym. Nowy letni rozkład rejsów został wprowadzony do systemów 29 czerwca i obowiązywać on będzie do 24 października, który jest zwyczajowo końcem sezonu letniego.

Oznacza to, że w nadchodzących miesiącach linie lotnicze należące do Grupy Lufthansa zaoferują pasażerom ponad 40% początkowo planowanych połączeń. W tym celu przed końcem października wykorzystanych zostanie 380 samolotów linii Grupy. W powietrze ponownie wzbije się połowa floty – o 200 samolotow więcej niż w czerwcu.

Krok po kroku kolejne kraje otwierają swoje granice. Rośnie zainteresowanie pasażerów, zarówno rezerwacjami krótko, jak i długoterminowymi. Dlatego stale rozwijamy nasz rozkład rejsów oraz globalną siatkę połączeń, zwiększając skalę planowanego restartu. Cieszę się, że nasi pasażerowie zyskają dostęp do kolejnych miast docelowych dostępnych za pośrednictwem linii należących do Lufthansa Grupa i przez nasze porty przesiadkowe – powiedział Harry Hohmeister, członek rady nadzorczej Deutsche Lufthansa AG.

Do końca października ponownie obsługiwanych będzie ponad 90% początkowo planowanych destynacji krótkiego i średniego zasięgu, oraz ponad 70% destynacji dalekiego zasięgu.

Główna linia Grupy – Lufthansa – zaoferuje pasażerom 150 cotygodniowych połączeń na kontynent amerykański z portów przesiadkowych we Frankfurcie oraz w Monachium. Około 90 rejsów będzie wykonywanych do Azji, ponad 45 w region Bliskiego Wschodu i ponad 40 do Afryki. Do października z Frankfurtu zostaną wznowione rejsy do takich miast jak: Miami, Nowy Jork (JFK), Waszyngton, San Francisco, Orlando, Seattle, Detroit, Las Vegas, Filadelfia, Dallas, Singapur, Seul, Cancún, Windhuk czy Mauritius. Z Monachium pasażerowie znów będą mogli polecieć do Nowego Jorku (Newark), Charlotte, Tokio (Haneda) i Osaki.

W sumie Lufthansa zaproponuje pasażerom ponad 2100 cotygodniowych połączeń krótkiego i średniego zasięgu. Oferta dostępna na lotnisku we Frankfurcie zostanie zwiększona do 105 nowych destynacji, a w Monachium do 90. Przed końcem października z Frankfurtu podróżni będą mogli dostać się także do: Sewilli, Glasgow, Edynburga, Santiago de Compostela, Bazylei, Linzu oraz innych miast. Z Monachium Lufthansa znów zacznie oferować rejsy do wielu miast regionu Morza Śródziemnego: Rodos, Korfu, Olbia, Dubrownik, Malaga, a także Faro i Funchal na Maderze (Wsparcie dla Lufthansy zatwierdzone, 2020-06-26).

Także Austrian Airlines rozszerza zakres oferowanych usług, zgodnie z przyjętym planem. Od lipca austriacki przewoźnik zacznie obsługiwać rejsy do ponad 50 miast docelowych (Wsparcie dla Austrian Airlines , 2020-06-09).

Swiss w nadchodzących tygodniach i miesiącach będą wciąż rozwijać ofertę dostępną na lotniskach w Zurychu i Genewie, dodając kolejne kierunki do siatki połączeń. W lipcu zaproponuje pasażerom 12 nowych europejskich miast docelowych z lotniska w Zurychu oraz 24 z lotniska w Genewie. W sumie w lipcu Swiss zaoferują podróżnym 11 kierunków długodystansowych z lotniska w Zurychu. W październiku liczba ta wzrośnie do 17.

Eurowings także znacząco zwiększy ilość rejsów, zarówno dla pasażerów podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. W bieżącym okresie letnim planowane jest przywrócenie 80% siatki połączeń przewoźnika. Po zniesieniu ostrzeżeń i obostrzeń związanych z podróżowaniem szczególnie szybko rośnie zainteresowanie takimi kierunkami jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Chorwacja. Dlatego w lipcu Eurowings będzie wykorzystywać 30-40% swoich możliwości przewozowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.