Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włosi przygotowują się do misji ekspedycyjnych

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 31 lipca 2020

Na wyspie Pantelleria kontyngent włoskich Aeronautica Militare (wojsk lotniczych) przeprowadził wczoraj, 30 lipca, ćwiczenie, podczas którego zademonstrowano zdolności do działania w ramach misji ekspedycyjnych.

Operacja tankowania F-35B z KC-130J widziana przez kamerę bsl Predator / Zdjęcie: MO Włoch

W ramach ćwiczenia zrealizowano pobieranie paliwa w locie przez wielozadaniowy samolot bojowy F-35B ze składu 32° Stormo (Skrzydła) z tankowca KC-130J z 46a Brigata Berea. Następnie F-35B pobrał naftę ze zbiorników KC-130J podczas postoju na ziemi. Jak podają Aeronautica Militare, można w ten sposób jednocześnie zatankować 4 samoloty.

Operację zabezpieczali Fucilieri dell’Aria z 16° Stormo i Incursori z 17° Stormo, a jej przebieg obserwowano za pomocą bezzałogowego statku latającego Predator, które jednocześnie przeprowadzał zadania rozpoznawcze i wywiadowcze. Po zatankowaniu F-35B ponownie wystartował do kolejnej misji (Pierwszy F-35B dla Włoch , 2018-01-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.