Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy F-35B zmontowany poza USA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 maja 2017

Wczoraj w Final Assembly and Check Out (FACO) w Cameri na północy Włoch odbyła się uroczystość roll-outu pierwszego samolotu wielozadaniowego F-35B zmontowanego poza USA. Samolot skróconego startu i pionowego lądowania, oznaczony jako BL-1, ma znaleźć się w składzie marynarki włoskiej. Wcześniej, pod koniec sierpnia br., maszyna ma zostać oblatana. Włoskie ministerstwo obrony ma ją oficjalnie otrzymać w listopadzie.

Pierwszy zmontowany poza USA F-35B po wykołowaniu 5 maja z hali montażowej w Cameri na północy Włoch / Zdjęcie: Aeronautica Militare

F-35B BL-1 ma wykonać kilka lotów z Cameri. Potem, na początku 2018, po zakończeniu podstawowych testów, włoski pilot ma nim polecieć do Naval Air Station Patuxent River w Maryland. Tam zostaną przeprowadzone próby niezbędne do uzyskania certyfikatu Electromagnetic Environmental Effects.

Według komunikatu Lockheed Martina, w Cameri mają w tym roku zostać zmontowane jeszcze dwa F-35B. Pierwszy z nich w lipcu, a drugi w ostatnim kwartale.

Włochy zamówiły 60 konwencjonalnych F-35A i 30 F-35B dla zastąpienia samolotów uderzeniowych Tornado i AMX oraz morskich AV-8B. Wszystkie mają zostać zmontowane w Cameri FACO. Także tam ma powstać 29 F-35A przeznaczonych dla wojsk lotniczych Holandii. Później w Cameri będzie funkcjonował ośrodek obsługi, napraw, przeglądów i modernizacji F-35 latających w Europie (Pierwszy F-35A dla Włoch, 2015-03-13, Holenderskie plany względem F-35, 2014-01-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.