Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gorsze wyniki Rheinmetall AG

Przemysł zbrojeniowy, 06 sierpnia 2020

Niemiecka korporacja Rheinmetall AG z siedzibą w Dusseldorfie zanotowała w pierwszym półroczu br. 7,7-% spadek sprzedaży do poziomu 2,597 mld euro z powodu wpływu pandemii SARS-CoV-2 na zastój cywilnej branży motoryzacyjnej. Co wpłynęło na zmniejszenie skonsolidowanych zysków korporacji w tym okresie ze 163 mln euro do 70 mln euro.

Potężnym wsparciem rządu berlińskiego dla własnego przemysłu i europejskiej branży motoryzacyjnej w 2020 było zamówienie 1000 ciężarówek dla Bundeswehry za 382 mln euro. Będą one produkowane do końca roku w zakładach Rheinmetall MAN Military Vehicles GmbH w Wiedniu / Zdjęcie: Rheinmetall

Jednak w tym samym czasie 6 pierwszych miesięcy 2020 lokomotywą koncernu były zamówienia sektora obronnego. Jego sprzedaż wzrosła o 19% do 1,641 mld euro, a zyski aż o 75% (52 mln euro) do pułapu 122 mln euro. Zbrojeniówka jest więc filarem operacyjnym biznesu Rheinmetalla. Bo w tym samym okresie zaobserwowano niemal krach cywilnego sektora motoryzacyjnego – sprzedaż spadła aż o 34% do 956 mln euro i straty operacyjne sięgnęły 41 mln euro.

Na podstawie analiz wyników sprzedaży z marca 2020 i obecnych prognoz stratedzy Rheinmetall AG oczekuje w przedsiębiorstwach zbrojeniowych korporacji stały wzrost sprzedaży do końca bieżącego roku na poziomie od 6 do 7 %. W ubiegłym roku notowano 5-7%. Spodziewane jest przy tym utrzymanie marży operacyjnej sektora zbrojeniowego Rheinmetall AG do 10% do końca 2020.

Prezes koncernu Armin Papperger w swoim podsumowaniu pierwszego półrocza 2020 sektor zbrojeniowy spółki określił mianem kotwicy stabilności w niespokojnych, nieprzewidywalnych czasach.

Całkowity portfel zamówień zbrojeniówki Rheinmetall AG na koniec czerwca 2020 sięgnął 10,125 mln euro, w ubiegłym roku było to 8,307 mld euro. Złożył się na to przede wszystkim 22-proc. wzrost zamówień na wszelkiego rodzaju pojazdy bojowe, opancerzone i lekkie. O 15% w pierwszym półroczu 2020 wzrosła sprzedaż działu broń i amunicja – z 384 mln euro w 2019 do 443 mln euro. Poważne powiększenie wolumenu sprzedaży sektora pojazdowego w pierwszym półroczu 2020 – z 718 mln euro do 903 mln euro jest efektem zamówień Bundeswehry i resortu obrony Australi (Nowa wieża Rheinmetalla, 2020-08-04, Bundeswehra kupuje 4000 ciężarówek, 2020-06-22)i.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.