Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hawkei gotowy do produkcji seryjnej

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 08 września 2020

Departament Obrony Australii poinformował w ubiegłym tygodniu o pozytywnym zakończeniu intensywnych testów terenowego pojazdu opancerzonego Hawkei. Tym samym może on zostać skierowany do seryjnej produkcji.

Hawkei jest jednym z pojazdów proponowanych Wojsku Polskiemu w programie Pegaz / Zdjęcie:  MO Australi 

Australia odbierze 1100 pojazdów Hawkei i 1058 przyczep w ramach programu LAND 121 Phase 4. W tym roku rozpoczęła się produkcja małoseryjna. Siły Zbrojne Australii odebrały pierwsze seryjne pojazdy 24 marca. Przewiduje się, że dostawy pojazdów z produkcji seryjnej rozpoczną się w połowie przyszłego roku. Przewidywane tempo produkcji do połowy 2022 wyniesie 50 pojazdów miesięcznie.

W dostawy pojazdów zaangażowany jest australijski przemysł zbrojeniowy. Są one prowadzone przez należące do Thalesa zakłady w Bendigo w stanie Wiktoria. Produkcja Hawkeia zapewni 210 miejsc pracy w zakładach w Bendigo i kolejne 180 miejsc pracy wśród poddostawców. Aż 18 z 25 poddostawców z znajduje się w stanie Wiktoria, co pozytywnie wpłynie na lokalną gospodarkę (Tylko czterech w Pegazie, 2020-09-05, Zsmu dla australijskich pojazdów, 2020-07-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.