Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Serbowie testują M84 AS1

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 października 2020

Na terenie Kompleksu Wojskowego Pasuljanske livade w Serbii prowadzone są testy prototypu zmodernizowanego czołgu M84 AS1. Testowany jest prototyp, który został zaprezentowany w czerwcu w Instytucie Napraw Technicznych Čačak (Prezentacja M-84 AS1, 2020-06-10). W ostatnich dniach na poligonie pojawił się minister obrony Aleksandar Vulin. Podkreślił on, że Serbia to potęga pancerna, ale nie liczy się tylko ich liczba, ale także rozwiązania techniczne i wyszkolenie załóg. Dołożymy wszelkich starań, żeby wszystkie nasze czołgi, a przynajmniej większość z nich, były zmodernizowane na takim poziomie, aby mogły korzystać z odpowiedniej amunicji i rozwiązań technicznych, by poradzić sobie z każdym czołgiem w naszym otoczeniu.

Obecne testy zmodernizowanego czołgu M84 AS1obejmują m.in. strzelania do różnego typu celów / Zdjęcie: MO Serbii

Zastępca ministra ds. zasobów materiałowych dr Nenad Miloradovic ocenił, że modernizacja czołgu M84 AS1 i bojowego wozu piechoty to obecnie dwa najważniejsze programy unowocześnienia wyposażenia bojowego armii serbskiej. – Oprócz systemu dowodzenia i dystrybucji informacji oraz nowych systemów łączności, czołg został wyposażony w nową zdalnie sterowaną stację bojową, co nadaje mu zupełnie nową jakość w walce oraz zapewnia znacznie wyższy poziom ochrony i skuteczności bojowej – powiedział Miloradovic.

Zmodernizowany czołg M84 AS1 prezentowany ministrowi obrony Aleksandrowi Vulinowi / Zdjęcie: MO Serbii

Wiceminister powiedział też, że to nie koniec rozwoju czołgu, bo równolegle trwają prace nad drugą fazą modernizacji, oznaczoną jako M-84 AS2. Ma on zawierać kilka nowych podsystemów, które jeszcze bardziej i znacząco poprawią możliwości naszych jednostek czołgowych – dodał.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.