Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próba FBS BMVg na BER

Lotnictwo wojskowe, 07 października 2020

Według najnowszych zapowiedzi lotnisko Berlin-Brandenburg (BER) ma rozpocząć działalność już 21 października, po niemal 10 latach opóźnienia. Z tego powodu 5 października w berlińskim porcie przeprowadzono próbę powitania pary królewskiej fikcyjnego kraju, w której brał udział najnowszy nabytek Flugbereitschaft des Bundesministeriums der Verteidigung (FBS BMVg, skrzydła transportu rządowego) – samolot Airbus A350-900 (A350 dla FBS BMVg odebrany, 2020-08-21) oraz przedstawiciele Ministerstw Obrony i Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Federalnej Policji Kryminalnej i batalionu reprezentacyjnego Bundeswehry (Otwarcie Berlina-Brandenburg za rok?, 2019-11-30).

Próba powitania niezwykle ważnych osobistości na lotnisku Berlin-Brandenburg została zorganizowana 5 października / Zdjęcia: Bundeswehra

Na powitanie pary królewskiej oddano 21 salutów armatnich. W tym samym czasie nad lotniskiem przeleciała para samolotów wielozadaniowych Eurofighter z 74 eskadry lotnictwa taktycznego Luftwaffe, które wcześniej eskortował królewskiego A350 w niemieckiej przestrzeni powietrznej. W ten sposób witane są głowy państw i prezydenci, którzy przyjeżdżają do Niemiec po raz pierwszy w ramach swoich obowiązków.

Następnie odbyły się również symulacje lotów kanclerza RFN i ministra obrony – od 21 października także samoloty FBS BMVg będą operować z BER. Natomiast loty śmigłowców FBS BMVg, do czasu ukończenia docelowej struktury lotniska rządowego na BER, będą wykonywane z wojskowej części lotniska Berlin-Tegel. Po zakończenia wszystkich w/w prac cała FBS BMVg przeniesie się do Berlina z obecnego miejsca stacjonowania – portu Kolonia / Bonn.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.