Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja KC-30A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 13 października 2020

Airbus opracuje modernizację urządzeń łączności i zarządzania misją dla floty wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących KC-30A (miejscowe oznaczenie A330 MRTT) Royal Australian Air Force (RAAF, królewskich wojsk lotniczych Australii).

Modernizacja KC-30A umożliwi im spełnienie nowych wymagań operacyjnych / Zdjęcie: MO Australii

W pierwszym etapie, obejmującym dwa kontrakty, inżynierowie Airbusa zajmą się projektowaniem, rozwojem i integracją urządzeń przed przeglądem ich gotowości do wdrożenia. W drugim etapie pracownicy Airbusa zainstalują nowe urządzenia i dostarczą prototyp KC-30A, który posłuży do certyfikacji i kwalifikacji typu, przed sfinalizowaniem całości umowy i dostawą kompletu zestawów modyfikacyjnych dla wszystkich KC-30A. RAAF zajmą się modernizacją swoich pozostałych MRTT.

Ponadto Airbus zapewni pakiety danych i wsparcie techniczne, niezbędne do zaktualizowania istniejącego kompleksowego symulatora lotu KC-30A, zintegrowanego trenażera do nauki procedur i trenażera konsoli operatora urządzeń do podawania paliwa (Kontyngent RAAF na Guam, 2020-07-26, Singapur wspomoże rozwój MRTT, 2020-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.