Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IU poszukuje spadochronów

Wojska lądowe, 19 października 2020

Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił postępowanie na dostawę 900 podstawowych spadochronów desantowych. Spadochrony wraz z pakietem logistycznym i dokumentacją mają zostać dostarczone do 3. Regionalnej Bazy Logistycznej.

Spadochrony powinny zostać dostarczone WP do końca października 2022 / Zdjęcie: 6. BPD

Spadochrony będą przeznaczone do desantowania żołnierzy z pełnym oporządzeniem osobistym. Mają umożliwiać wykonywanie skoków szkolnych, szkolno-treningowych, szkolno-bojowych i bojowych. Czasza spadochronu głównego i zapasowego ma mieć kształt figury środkowo symetrycznej. Maksymalne obciążenie spadochronu głównego i zapasowego ma wynosić co najmniej 170 kg (Spadochroniarze nad Balicami , 2020-04-30, Skoki do wody na Jeziorze Żywieckim, 2019-08-02).

Prędkość opadania przy maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu w przypadku spadochronu głównego ma być nie większa niż 5,5 m/s. W przypadku zapasowego wartość ta nie może przekraczać 8,5 m/s. Minimalna wysokość skoku to nie więcej niż 150 m. Zarówno spadochron główny jak i zapasowy powinny umożliwiać skoki przy prędkości nie mniejszej niż 260 km/h. Masa spadochronu to maksymalnie 18 kg, zaś czas eksploatacji określono na 18 lat.

Wśród kryteriów oceny ofert wyszczególniono cenę o wadze 60 i gwarancję o wadze 40. Oferty mogą być składane do 30 października br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.