Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IU poszukuje spadochronów

Wojska lądowe, 19 października 2020

Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił postępowanie na dostawę 900 podstawowych spadochronów desantowych. Spadochrony wraz z pakietem logistycznym i dokumentacją mają zostać dostarczone do 3. Regionalnej Bazy Logistycznej.

Spadochrony powinny zostać dostarczone WP do końca października 2022 / Zdjęcie: 6. BPD

Spadochrony będą przeznaczone do desantowania żołnierzy z pełnym oporządzeniem osobistym. Mają umożliwiać wykonywanie skoków szkolnych, szkolno-treningowych, szkolno-bojowych i bojowych. Czasza spadochronu głównego i zapasowego ma mieć kształt figury środkowo symetrycznej. Maksymalne obciążenie spadochronu głównego i zapasowego ma wynosić co najmniej 170 kg (Spadochroniarze nad Balicami , 2020-04-30, Skoki do wody na Jeziorze Żywieckim, 2019-08-02).

Prędkość opadania przy maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu w przypadku spadochronu głównego ma być nie większa niż 5,5 m/s. W przypadku zapasowego wartość ta nie może przekraczać 8,5 m/s. Minimalna wysokość skoku to nie więcej niż 150 m. Zarówno spadochron główny jak i zapasowy powinny umożliwiać skoki przy prędkości nie mniejszej niż 260 km/h. Masa spadochronu to maksymalnie 18 kg, zaś czas eksploatacji określono na 18 lat.

Wśród kryteriów oceny ofert wyszczególniono cenę o wadze 60 i gwarancję o wadze 40. Oferty mogą być składane do 30 października br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.