Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kraków na mapie połączeń Air France

Lotnictwo cywilne, 26 stycznia 2016

Francuski przewoźnik od lipca rozpocznie loty pomiędzy Paryżem i Krakowem.

Rejsy na trasie Paryż-Kraków obsługiwać będą zamiennie Airbusy A318 (na zdjęciu) i A319 / Zdjęcie: Air France

Od 4 lipca Air France wprowadza zmiany w letnim rozkładzie lotów i będzie oferować sezonowy rejs z Krakowa do Paryża, 4 razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień. Ostatni lot odbędzie się 28 sierpnia. Na nowej trasie latać będą zamiennie Airbusy A318 i A319. Kraków będzie drugim, po Warszawie, polskim miastem obsługiwanym przez narodowego przewoźnika Francji .

Wprowadzenie sezonowych połączeń przez Air France z Paryża do Krakowa jest spowodowane dużym zainteresowaniem lotami na tej trasie w miesiącach letnich. Kraków jest bardzo popularnym miastem wśród turystów, i chętnie odwiedzanym również przez Francuzów – powiedziała Chloé Marchand, dyrektor generalna Air France KLM w Polsce.

Samoloty Air France będą startowały z Paryża o 15:55 i przylatywały do Krakowa o 18:10. Rejs powrotny wyruszy z Krakowa o 19:20 a przylot na paryskie lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a zaplanowany jest na 21:30.

Aktualnie w sezonie zimowym grupa Air France-KLM realizuje 46 połączeń tygodniowo z 2 polskich miast: Krakowa (5) i Warszawy (41). Od 15 lutego br. liczba lotów KLM do Krakowa wzrośnie do 14 tygodniowo, a latem 2016 roku grupa rozszerzy swoją ofertę o wspomniane na wstępie loty do / z Krakowa (Nowe destynacje KLM w Europie, 2015-12-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.