Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Archer oferowany US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 20 października 2020

BAE Systems zaproponowało US Army (wojskom lądowym Stanów Zjednoczonych Ameryki) samobieżną armatohaubicę Archer w odpowiedzi na zapytanie ofertowe dotyczące systemu artylerii kołowej kal. 155 mm. Najprawdopodobniej będzie ona osadzona na podwoziu niemieckiej ciężarówki Rheinmetall MAN Military (RMMV) HX2 8x8 (Testy Archera na podwoziu MAN, 2020-01-27). Inną opcją jest posadowienie Archera na podwoziu Volvo A30 6x6 (na zdjęciu).

Archer jest już w służbie Svenska armén (wojskach lądowych Szwecji) – Artilleriregementet A9 ma na stanie 48 armatohaubic / Zdjęcie: BAE Systems

Opublikowane 30 lipca br. zapytanie ofertowe przewiduje ocenę mobilnych haubic pod względem przyszłych wymagań US Army. BAE Systems proponuje udział Archera w planowanych przez US Army strzelaniach ewaluacyjnych, które mają odbyć się na początku przyszłego roku na poligonie Yuma w Arizonie.

Archer jest zwykle obsługiwany przez załogę składającą się z trzech do czterech żołnierzy, ale może też być obsługiwany tylko przez jednego żołnierza. Armatohaubica może otworzyć ogień w ciągu 30 s od otrzymania rozkazu. Następnie może opuścić swoją pozycję strzelecką w ciągu 30 s, minimalizując zdolność wroga do skutecznej odpowiedzi ogniem.

W magazynie amunicyjnym Archera mieści się 21 pocisków, które można wystrzelić w czasie krótszym niż 3 min. Archer może strzelać amunicją przeciwpancerną Bonus na odległość do 35 km, amunicją konwencjonalną na odległość do 40 km, a obecnie stosowaną amunicją precyzyjną, taką jak Excalibur, na odległość ponad 50 km. Dwa ostatnie typy pocisków znajdują się już w wyposażeniu US Army (Kolejna partia BONUS dla US Army, 2020-03-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.