Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aviation Detachment 21-0

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 października 2020

W poniedziałek, 19 października br., do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu przyleciało blisko 100 amerykańskich żołnierzy i pracowników oraz 3 samoloty C-130J-30 Hercules z 37 eskadry lotnictwa transportowego (37th Airlift Squadron) US Air Force, na co dzień stacjonującej w Ramstein. Wezmą oni udział w polsko-amerykańskim szkoleniu lotniczym i spadochronowo-desantowym realizowanym w ramach Aviation Detachment 21-0.

Obecna rotacja Aviation Detachment 21-0 jest piętnastą w historii 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. W pierwszym w tym roku szkoleniu tego rodzaju weźmie udział około 100 Amerykanów i 3 samoloty C-130J-30 / Zdjęcia: Luiza Wawrzyniak-Kozera

Z polskiej strony w szkoleniu wezmą udział głównie żołnierze 33. Bazy Lotnictwa Transportowego, a także 6. Brygady Powietrznodesantowej oraz 1. i 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Głównym celem polsko-amerykańskich ćwiczeń w ramach Aviation Detachment jest doskonalenie i ujednolicanie obowiązujących procedur, podnoszenie kwalifikacji oraz zdobywanie i wymiana doświadczeń. Tego typu szkolenia odbywają się w Powidzu cyklicznie, najczęściej dwa razy w roku: wiosną i latem lub jesienią. W tym roku polsko-amerykańskie szkolenie realizowane jest po raz pierwszy. Mające się odbyć wiosną br. szkolenie w ramach Aviation Detachment zostało bowiem odwołane z powodu początku pandemii SARS-CoV-2.

Podczas jesiennego szkolenia polskie i amerykańskie załogi Herculesów mają wykonywać m.in. loty we wspólnym ugrupowaniu taktycznym, zrzuty personelu i ładunków, starty i lądowania z nawierzchni trawiastej i o ograniczonych wymiarach, loty z oddziaływaniem samolotów lotnictwa taktycznego, a także loty z wykorzystaniem gogli noktowizyjnych. Szkolenie zakończy się 30 października br. Następnego dnia Amerykanie mają wrócić do Ramstein (Aviation Detachment 19-3 zrealizowane , 2019-07-26).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.