Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Emirates pomogą w dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19

Lotnictwo cywilne, 23 października 2020

Emirates SkyCargo zwiększają swoją gotowość na radzenie sobie z logistycznymi zawiłościami związanymi z dystrybucją potencjalnej szczepionki przeciwko COVID-19 (ang. Coronavirus Disease 2019) – ostrej chorobie zakaźnej układu oddechowego wywołanej zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Siatka połączeń Emirates SkyCargo obejmuje wszystkie główne klastry farmaceutyczne i zakłady produkcyjne, ułatwiając ewentualny transport szczepionki przeciwko COVID-19 po rozpoczęciu jej produkcji / Zdjęcie:  Emirates SkyCargo

W Dubaju powstaje pierwszy na świecie dedykowany port lotniczy do dystrybucji w/w szczepionki. Przewoźnik cargo ogłasza ponowne otwarcie terminala cargo Emirates SkyCentral DWC w Dubaju południowym, który będzie służył jako wyspecjalizowane centrum do przechowywania i dystrybucji szczepionki w łańcuchu chłodniczym.

Dział cargo Emirates powołał również specjalny zespół szybkiego reagowania, który koordynuje prośby różnych partnerów zaangażowanych w międzynarodowy ekosystem dystrybucji szczepionek i usprawnia reagowanie przewoźnika na prośby dotyczące transportu szczepionek.

Dubaj jest dobrze przygotowany, by posłużyć jako centrum rozsyłania do reszty świata szczepionek przeciwko COVID-19. Mamy infrastrukturę, połączenia logistyczne i dobre położenie geograficzne. Rynki reprezentujące ponad 2/3 światowej populacji znajdują się w promieniu 8 godzin lotu od Dubaju. Poczynione przez lata inwestycje w transport wrażliwych na temperaturę farmaceutyków sprawiły, że Emirates SkyCargo i Dubaj to preferowany punkt tranzytowy dla cennych ładunków wśród największych, globalnych klientów branży farmaceutycznej. Utworzenie dedykowanego centrum operacyjnego dla szczepionek przeciwko COVID-19 to kluczowy projekt, który wykorzystuje naszą sieć, zasięg i kompetencje, możemy w ten sposób pozytywnie wpływać na życie ludzi na całym świecie – mówi Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Emirates.

Hub w Dubaju umożliwi przewoźnikowi loty do zakładów na całym świecie, przechowywanie i przygotowywanie przesyłek do dystrybucji regionalnej i globalnej. Emirates SkyCentral DWC ma ponad 4000 m2 powierzchni magazynowej w kontrolowanej temperaturze z certyfikatem GDP. Umożliwia to przechowywanie potencjalnych szczepionek przeciwko COVID-19 oraz ich dystrybucję na dużą skalę. Szacuje się, że placówka może pomieścić około 10 milionów fiolek szczepionek w temperaturze 2–8 ℃.

Najnowocześniejszą infrastrukturę Emirates SkyCentral DWC uzupełnia również jedna z największych na świecie flot Cool Dollys, które pomagają chronić ładunki wrażliwe na temperaturę podczas tranzytu między samolotem a terminalem cargo. Dodatkowo dostępność dużej liczby doków dla samochodów ciężarowych z kontrolowaną temperaturą oraz bliskość terminala do bram parkingowych dla samolotów zapewni sprawne odprawy ładunków przeznaczonych do dalszej dystrybucji. Oprócz chłodni Emirates SkyCargo będą również oferować strefy umożliwiające mrożenie i przepakowywanie szczepionek do globalnej dystrybucji dla swoich klientów.

Rozległy obiekt może potencjalnie obsłużyć miliony dawek szczepionek. Dzięki utworzeniu dedykowanego zespołu, Emirates SkyCargo efektywnie obsłużą dużą liczbę wniosków i transgranicznych transakcji po wprowadzeniu szczepionki na rynek. Dzięki połączeniu lotów regularnych i czarterowych przewoźnik cargo będzie mógł przewozić szczepionki na rynki, na których będą one najbardziej potrzebne.

Emirates SkyCargo opracowują innowacyjne rozwiązania korzystając z dziesięcioleci doświadczeń zdobytych w transporcie produktów farmaceutycznych i szczepionek dla światowych producentów. Dzięki temu sprosta wyzwaniu, jakim jest globalna dystrybucja przyszłej szczepionki przeciwko COVID-19.

Od 2016 przewoźnik dokonał znacznych inwestycji w swoje możliwości transportu leków wrażliwych na temperaturę. Obejmowało to wprowadzenie wyspecjalizowanego produktu Emirates Pharma oraz opracowanie dedykowanej infrastruktury farmaceutycznej z certyfikatem GDP zarówno w Dubaju, jak i w głównych punktach początkowych i docelowych w ramach korytarzy farmaceutycznych, które obecnie obejmują ponad 30 miast. Emirates SkyCargo przewiozły ponad ćwierć miliona ton ładunków farmaceutycznych w ciągu ostatnich czterech lat (Porozumienie Emirates i IHC, 2020-09-24, Emirates z pomocą dla Libanu, 2020-08-14, 100 kierunków Emirates SkyCargo, 2020-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.