Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

KLM wylądowały w Poznaniu

Lotnictwo cywilne, 26 października 2020

Wczoraj, 25 października, po południu w Porcie Lotniczym Poznań - Ławica miała miejsce oficjalna inauguracja nowej trasy KLM. Holenderski przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie lotnicze z Poznania do Amsterdamu. Początkowo loty będą odbywały się do 5 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samolot holenderskiego towarzystwa będzie startował z lotniska Schiphol w Amsterdamie o 14:40, z lądowaniem w Poznaniu o 16:20. Lot powrotny z Poznania wyrusza o 16:45, aby dotrzeć do Amsterdamu o 18:35.

Z powodu pandemii COVID-19 jesienno-zimowy harmonogram lotów KLM, będzie znacznie bardziej ograniczony, w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Linia planuje zaoferować w sumie 52 loty tygodniowo z pięciu polskich miast, w tym z Poznania / Zdjęcie: KLM

Bardzo się cieszę, że pomimo obecnych okoliczności, możemy zainaugurować nowe połączenie z Polski. Dziś Poznań został włączony do globalnej siatki KLM. To dowodzi pewności i zaufania, jakie KLM pokłada w polskim rynku. Jak wszyscy wiemy, w tym roku cały sektor lotniczy i turystyczny doświadczają bezprecedensowego wyzwania. Ze względu na ograniczenia dotyczące podróży narzucone przez wiele krajów, nasz aktualny harmonogram jest ograniczony. Jednakże cieszymy się, że tej jesieni pasażerowie KLM będą mieli do dyspozycji w sumie 52 loty tygodniowo z pięciu polskich miast, łącznie z nową trasą z Poznania. […] Mam nadzieję, że ta nowa bezpośrednia trasa między Poznaniem, a Amsterdamem będzie nowym początkiem i znakiem optymizmu w tych nietypowych czasach. Dzięki niej, otwierają się nowe perspektywy – zwiedzanie świata, spotkania z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi za granicą, a także nowe relacje biznesowe między Polską a Niderlandami.  Naszymi samolotami przybędą też zagraniczni turyści, co przyczyni się do dalszego turystycznego rozwoju Poznania i całego regionu, o tak dużym potencjale historycznym i kulturalnym – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży KLM, obecny na inauguracji w Poznaniu (KLM poleci na Zanzibar, 2020-10-12).

Inauguracja połączenia do Amsterdamu ma znacznie szerszy wymiar, wychodzący znacznie poza fakt wprowadzenia do rozkładu poznańskiego lotniska jednej destynacji. Od dłuższego czasu zarząd poznańskiego lotniska prowadził rozmowy z KLM, a całkiem niedawno informowaliśmy o decyzji o uruchomieniu relacji Poznań-Amsterdam w rozkładzie jesień 2020. Właśnie dzisiaj ta doskonała wiadomość dla mieszkańców Poznania oraz regionu staje się faktem. Długo oczekiwane pojawienie się oferty tego przewoźnika i regularne loty liniami KLM uznajemy za otwarte. Ten rok jest wyjątkowy nie tylko dla lotniska w Poznaniu, ale dla całej branży lotniczej. Długi czas wstrzymania ruchu lotniczego w związku ze stanem pandemii, duża niepewność operowania na wielu trasach nie pozwalały na optymistyczne nastroje. Obecna sytuacja, jesienią 2020, także nie jest dla portów lotniczych łatwą. Jednak poznańskie lotnisko podejmuje wszystkie kroki, mimo tych trudności, aby budować ofertę dla spragnionych podróży lotniczych Wielkopolan. Teraz uruchomione połączenie linii lotniczej KLM z Holandią buduje nasz optymizm na przyszłość, buduje pozycję ofertową naszego lotniska – skomentował prezes zarządu portu lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

KLM wylądowały w Poznaniu


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.