Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zimowa oferta Air France / KLM

Lotnictwo cywilne, 05 października 2020

Z powodu pandemii SARS-CoV-2, tegoroczna zimowa oferta Air France / KLM, która zacznie obowiązywać 25 października, będzie ograniczona w stosunku do analogicznego okresu 2019. Obydwie linie planują jednak stopniowe zwiększenie częstotliwości lotów do/z Polski.

Zgodnie z zapowiedzią Komisji Europejskiej zawieszenie (które nastąpiło wraz z wybuchem pandemii SARS-CoV-2 w marcu br.) wymogu slotowego dla przewoźników, będzie nadal obowiązywało w całym sezonie zimowym. Oznacza to, że przewoźnicy są zwolnieni z obowiązku wykorzystywania przynajmniej 80% przyznanych przydziałów na start i lądowanie. Dzięki temu linie mają możliwość reagowania na szybko zmieniające się warunki rynkowe i dostosowywania siatki połączeń / Zdjęcie: Air France / KLM

W październiku (podobnie jak w sierpniu br.) KLM planuje zrealizować około 60% swojego standardowego rozkładu europejskiego, oferując do dyspozycji podróżnych prawie wszystkie europejskie kierunki. W tym miesiącu, 25 października, siatka holenderskiego przewoźnika wzbogaci się o nowe połączenie między Amsterdamem a Poznaniem, lot będzie odbywał się 5 razy w tygodniu. W listopadzie oferta lotów KLM w Europie jest planowana na poziomie 55% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy KLM stopniowo odbudowuje swoją europejską i międzykontynentalną siatkę połączeń. W pierwszej kolejności linia chce udostępnić podróżnym możliwie największy wybór kierunków, w kolejnym etapie będzie rozważany wzrost częstotliwości lotów lub zwiększenie oferowania poprzez użycie większych samolotów na poszczególnych trasach.

Oferta lotów międzykontynentalnych KLM jest realizowana na poziomie około 60% pod względem liczby oferowanych miejsc i obejmuje około 80% destynacji. Aktualnie, ze względu na liczne lokalne restrykcje wjazdowe do poszczególnych państw, jedna trzecia wszystkich lotów KLM dalekiego zasięgu realizuje wyłącznie przewóz towarowy. Od początku września przewoźnik wznowił połączenie (dwa razy w tygodniu) do chińskiego miasta Hangzhou, z międzylądowaniem w Seulu. Linia na nowo oferuje też loty do Kairu (dwa razy w tygodniu). Planowana na 26 września br. inauguracja lotów do Rijadu (Arabia Saudyjska) została przesunięta na 7 grudnia. Natomiast na 29 października br. KLM zaplanował wznowienie lotów do Edmonton w Kanadzie, z wcześniejszym lądowaniem w Calgary.

Air France w swoim rozkładzie zimowym zaplanowały loty na okres od 26 października 2020 do stycznia 2021. W świetle nadal obowiązujących ograniczeń w podróżach do wielu krajów, w listopadzie i grudniu przewoźnik będzie realizował około 50% swojej oferty i tam gdzie to możliwe, planuje zwiększać oferowanie na trasach międzykontynentalnych. Dotyczy to w szczególności lotów na Karaiby i w rejon Oceanu Indyjskiego i obejmuje dodatkowe loty na wyspy Gwadelupa, Martynika i Reunion.

Wraz z początkiem nowego harmonogramu wzrośnie liczba lotów oferowanych przez Air France i KLM z/do polskich miast. Przybędzie też Poznań, skąd KLM będzie oferował bezpośrednie loty do Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat.

Oferta lotów Air France do/z Paryża od 26 października 2020 do 17 stycznia 2021 obejmuje Kraków (3 loty tygodniowo, we wtorki, czwartki i soboty, Air France już w Krakowie, 2020-07-03) i Warszawę (w zależności od dnia tygodnia, od 1 do 2 lotów dziennie).

Natomiast oferta lotów KLM do/z Amsterdamu od 25 października 2020 zawiera połączenia do Gdańska (2 x dziennie), Krakowa (2 x dziennie, a od 23 listopada 2020 – 3 x dziennie), Warszawy (2 x dziennie), Wrocławia (5 x tygodniowo) i Poznania (5 x tygodniowo, KLM przylecą do Poznania, 2020-08-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.