Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Army przetestuje moździerz NEMO

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 28 października 2020

Patria zawarła z US Army porozumienie w sprawie przeprowadzenia studium wykonywalności i testów FCT (Foreign Comparative Testing) wieżowego systemu moździerzowego kal. 120 mm NEMO. Porozumienie jest kontynuacją współpracy nakreślonej w CRADA (Cooperative Research and Development Agreement) w maju br.

Zatwierdzone właśnie testy FCS pozwalają przeprowadzić badania szybciej przy jednoczesnej redukcji kosztów / Zdjęcie: Patria

Zaplanowane badania będą zawierać liczne testy i pokazy 120-mm moździerza NEMO. Odbędą się zarówno na terenie USA jak też w Finlandii. W testach zostanie użyta amerykańska amunicja. Pozwolą one na dokładniejsze sprawdzenie możliwości moździerza pod kątem wymagań US Army.

Dzięki badaniom Amerykanie zdobędą doświadczenia pomocne w opracowaniu własnego wieżowego systemu moździerzowego (Modular Turreted Mortar System) kal. 120 mm. W tym celu US Army przeprowadziła dwa badania rynkowe w 2018 i 2020. Wskazany do testów system NEMO nie spełnia jednak wielu parametrów oczekiwanych przez US Army. Co ważne, polski moździerz Rak przewyższa rozwiązanie fińskie i w mniejszym stopniu odbiega od amerykańskich wymagań. Mógłby zatem stanowić dla polskiego przemysłu interesującą ofertę eksportową, w tym na rynek USA (Pierwsze AWA dla KMO Rak odebrane, 2020-10-19).

120-mm MTMS mają wejść w przyszłości do uzbrojenia Armored Brigade Combat Team i Stryker Brigade Combat Team. Nowe moździerze zapewnią US Army możliwości szybkiego i precyzyjnego prowadzenia ognia pośredniego i bezpośredniego przy zachowaniu pełnej ochrony załogi (Amerykanie zainteresowani NEMO, 2020-05-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.