Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Great Dane wybierają LOTAMS

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 16 listopada 2020

Do grona klientów bazy technicznej LOTAMS dołączyły duńskie linie lotnicze Great Dane. 2 listopada 2020 rozpoczął się przegląd strukturalny należącego do nich Embraera 195, noszącego znaki rejestracyjne OY-GDA.

Należący do Great Dane Airlines Embraer 195 podczas przeglądu strukturalnego w warszawskiej bazie technicznej LOTAMS / Zdjęcie: LOTAMS

Dwutygodniowy przegląd strukturalny samolotu to prace obsługowe wykonywane po 6 latach eksploatacji, które obejmują inspekcję połączeń podłużnic i wręg (w rejonie kabiny pasażerskiej), bagażników, a także belek podłogowych w tych rejonach oraz inspekcję struktury skrzydła i elementów mocowania podwozia głównego.

Aby ją wykonać pracownicy LOTAMS musieli wybudować z kabiny pasażerskiej elementy takie jak fotele, kuchnie, toalety i podłogi w strefach mokrych (rejony pod kuchniami i toaletami w obrębie drzwi wejściowych i obsługowych). Dodatkowo, zlecone zostały zadania z zakresu przeglądu typu A czyli testy i sprawdzenia instalacji płatowcowych. Duński przewoźnik dodał do zadań obsługowych także smarowanie łopatek wentylatorów  ilników.

Dwutygodniowy przegląd strukturalny nie był pierwszą wizytą duńskiego przewoźnika w warszawskiej bazie technicznej. Kilka tygodni wcześniej Great Dane Airlines przekazały swoje dwa samoloty w leasing wietnamskiemu przewoźnikowi Bamboo Airways. przedstawiciele biura sprzedaży, działu projektowo-konstrukcyjnego Part-21J, obsługi bazowej, warsztatowej oraz liniowej połączyli siły, aby wypuścić z hangaru dwa Embraery 195 w zielono-niebieskim malowaniu (, Bamboo leasinguje samoloty PLL LOT, 2020-10-29E195 Bamboo rozpoczęły loty, 2020-09-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.