Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Textron prezentuje Citation CJ4 Gen2

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 10 lutego 2021

Koncern Textron Aviation anonsował wprowadzenie na rynek zmodernizowanego odrzutowca klasy biznes – Citation CJ4 Gen2. Producent przyjmuje już na niego zamówienia i deklaruje, że dostawy rozpoczną się natychmiast.

Wyposażenie wnętrza biznesjeta Cessna Citation CJ4 Gen2 / Zdjęcia: Textron Aviation

Tworząc CJ4 Gen2, skupiliśmy się na konstrukcji, która zwiększa komfort pasażerów dzięki podwyższonej kabinie, która odpowiada możliwościom, którym już zaufali właściciele Citation CJ4. Rozwój technologii pozwolił nam na wprowadzenie nowych elementów konstrukcyjnych. Pierwszym w ofercie odrzutowców Citation są świetliki CoolView Skylights i opcje wyposażenia – powiedział Christi Tannahill, starszy wiceprezes ds. obsługi klienta.

CJ4 Gen2 ma przeprojektowane schody z obniżonym dolnym stopniem, nową poręczą i oświetleniem. W kuchni umieszczono opcjonalne gniazdko o dużej mocy i wysuwany blat na ekspres do kawy. Dodatkowo dostępne są wysuwane blaty kamienne. W kabinie pasażerskiej można zabudować fotele składane i dwuosobową kanapę – składaną lub nie, które zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy podczas lotu.

Oprócz tego przeprojektowano oświetlenie na ścianach kabiny i podłodze oraz w uchwytach na napoje. CJ4 Gen2 to pierwszy samolot rodziny Citation wyposażony w świetliki CoolView w toalecie, które zapewniają bardziej naturalne oświetlenie w toalecie i tylnej części kabiny. Operatorzy mogą wybrać opcję Premier Collection, która obejmuje również zupełnie nową toaletę i zlewozmywak.

Samolot wyposażono także w zmodernizowany bezprzewodowy system rozrywkowy, składający się z pokładowego serwera multimediów z możliwością przesyłania wstępnie wprowadzonych od niego plików audio i wideo, dostępu do radia satelitarnego XM i przeglądania ruchomych map. Pasażerowie mogą również bezprzewodowo sterować oświetleniem kabiny, zasłonami okien i temperaturą z własnych urządzeń mobilnych, ładowanych przez porty USB umieszczone przy każdym fotelu.

Textron uzyskał już Certyfikat Typu Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) dla nowego wyposażenia wnętrza CJ4 Gen2. W kabinie samolotu można pomieścić do 10 pasażerów i bagaż o masie 472 kg. Jego zasięg wynosi 3567 km przy maksymalnej prędkości przelotowej 835 km/h (300. Cessna Citation CJ4 , 2019-07-03).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.