Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Citation M2 może operować w górach

Lotnictwo cywilne, 14 sierpnia 2015

Odrzutowiec klasy biznes Cessna Citation M2 otrzymał certyfikat zezwalający na operowanie z lotnisk położonych na dużych wysokościach.

Od grudnia 2013, gdy Citation M2 pojawił się na rynku, dostarczono już ponad 70 odrzutowców tego typu / Zdjęcie: Cessna

Jeden z wprowadzonych niedawno do eksploatacji lekkich odrzutowców klasy biznes – Cessna Citation M2 – może stać się wkrótce szczególnie poszukiwany przez użytkowników (Oblot seryjnej Cessny Citation M2, 2013-08-28). Producent otrzymał bowiem certyfikat zezwalający na wykonywanie przez samolot operacji z portów lotniczych leżących na wysokości 4 267 m npm.

W przypadku użytkowania Citation M2 przez klientów z Ameryki Południowej pozwala to na wykonywanie lotów non-stop np. z La Paz do Quito w Ekwadorze lub Sao Paulo w Brazylii, albo do stolicy Argentyny,  Buenos Aires. Port lotniczy El Alto, znajdujący się obok stolicy Boliwii, jest jednym z najwyżej położonych lotnisk w świecie (ponad 4060 m n.p.m.).

Wyposażenie kabiny załogi Citation M2, określane jako Cessna Intrinzic, obejmuje awionikę Garmin 3000 z kolorowymi wielofunkcyjnymi dotykowymi wyświetlaczami. Dzięki temu można wykonywać loty samolotem z załogą jednoosobową.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.