Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2000. Cessna CJ

Lotnictwo cywilne, 09 czerwca 2017

W zakładach w Wichita świętowano dostawę 2000. samolotu odrzutowego klasy biznes rodziny Cessna CJ.

Zakłady Cessny w Wichita opuściły już 2000 samolotów rodziny Cessna CJ / Zdjęcie: Textron Aviation

Jubileuszowy egzemplarz, model Cessna Citation CJ3+, tafił do rąk długoletniego klienta amerykańskiego przedsiębiorstwa – Marca Dulude, który jest użytkownikiem i właścicielem kilku typów produkowanych przez Textron Aviation – spółkę-matkę Cessny. Pierwszym samolotem rodziny Citation, jaki zakupił był Mustang, a po nim Citation M2. Dulude zasiada też w radzie dyrektorów Citation Jet Pilots Association.

Samoloty odrzutowe klasy biznes rodziny CJ wylatały dotychczas łącznie niemal 5 mln h. W jej skład wchodzą produkowane obecnie Citation M2, CJ3+ i CJ4 (Citation M2 może operować w górach, 2015-08-14) . Poprzednio w zakładach w Wichita wytwarzano także modele CitationJet oraz Citation CJ1, CJ1+, CJ2+ i CJ3 (Koniec produkcji Cessny Mustang, 2017-05-15, Citation CJ3 ze zmodernizowaną awioniką , 2016-08-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra