Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Citation CJ3 ze zmodernizowaną awioniką

Lotnictwo cywilne, 04 sierpnia 2016

Rockwell Collins poinformował o oblocie odrzutowca klasy biznes Cessna Citation CJ3 ze zmodernizowaną awioniką.

Opracowana przez Duncan Aviation awionika Pro Line Fusion, zabudowana w kabinie odrzutowca Cessna Citation CJ3/ Zdjęcie: Rockwell Collins

We wtorek w Lincoln w stanie Nebraska oblatano odrzutowiec klasy biznes Cessna Citation CJ3, ze zmodernizowaną awioniką Rockwell Collins Pro Line Fusion, opracowaną i zintegrowaną przez specjalistów z Duncan Aviation. Unowocześnienie polega na przystosowaniu samolotu do przyszłych wymagań stawianych przez służby kontroli ruchu lotniczego i wyposażeniu w nowe wyświetlacze o przekątnej 14,1 cala, dotykowe ekrany urządzeń nawigacyjnych i układ syntetycznej wizji (SVS) wysokiej rozdzielczości. Duncan Aviation zdobyło już kilkanaście zamówień na zmodernizowaną awionikę.

Podczas lotu, trwającego 1 h 10 min urządzenia sprawowały się doskonale. Wykonaliśmy trzy podejścia do lądowania, w trakcie których obydwaj piloci używali SVS, wprowadziliśmy graficznie aktualizacje planu lotu i przeprowadziliśmy procedury sprawdzenia awioniki – powiedział pilot doświadczalny Rockwell Collinsa Scott Simpson.

Duncan Aviation i Rockwell Collins zakładają, że uzyskają Certyfikat Typu FAA, zezwalający na używanie nowej awioniki, przed końcem br. Jego zabudowaniem zajmować się będą autoryzowane centra obsługowe Duncan Aviation i Textrona (Oblot Cessny Citation CJ3+, 2014-07-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.