Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NetJets zakupi 20 AS2

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 04 marca 2021

Towarzystwo NetJets i jego spółka zależna FlightSafety International podpisały z Aerionem memorandum o porozumieniu w sprawie zakupu 20 naddźwiękowych odrzutowców klasy biznes AS2. Według producenta finalizacja umowy zwiększyłaby wartość portfela zamówień na samoloty AS2 do 10 mld USD.

/ Ilustracja: Aerion Supersonic

Zgodnie z dokumentem, Netjets stałoby się wyłącznym operatorem AS2 w ramach Aerion Connect – globalnego ekosystemu obejmującego różne środki transportu, który umożliwiałby podróżowanie z punktu do punktu na obszarach miejskich i wiejskich.

Nieustannie szukamy sposobów, aby być w czołówce, a powiększanie naszej floty, aby stać się wyłącznym operatorem odrzutowców biznesowych dla Aerion Connect, to kolejny ekscytujący krok. Razem będziemy badać integrację naddźwiękowego odrzutowca AS2 z globalną siecią NetJets – powiedział prezes i dyrektor generalny NetJets Adam Johnson.

Aerion współpracowałby z FlightSafety International w ramach akademii szkolenia cywilnych, komercyjnych i wojskowych pilotów samolotów naddźwiękowych, będącej centrum doskonałości w zakresie szkolenia w lotach naddźwiękowych.

Aerion planuje wprowadzić AS2 na rynek pod koniec bieżącej dekady. Pod koniec ubiegłego roku zakończono próby modelu AS2 w tunelu aerodynamicznym. Produkcja samolotu ma rozpocząć się w 2023 (Fly-by-wire dla AS2, 2020-09-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.