Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ułatwienia dla pasażerów Ryanaira

Lotnictwo cywilne, 11 marca 2021

Linie Ryanair wprowadziły nową funkcję w swojej aplikacji – zarządzanie dokumentami dotyczącymi szczepienia przeciwko SARS-CoV-2. Pasażerowie mogą zapisać w niej negatywny wynik testu PCR, certyfikat szczepienia i inne dokumenty, które mogą być wymagane podczas podróży do krajów UE latem bieżącego roku.

/ Ilustracja: Ryanair

Ryanair jest przekonany, że unijny program szczepień spowoduje zniesienie obecnych ograniczeń w podróżowaniu do UE przed wakacjami szkolnymi, a pasażerowie będą mogli korzystać z nowej funkcji w aplikacji Ryanair, gdzie w jednym miejscu będzie można zamieścić wszystkie dokumenty dotyczące szczepienia przeciwko SARS-CoV-2, co znacznie ułatwi przedstawienie ich na lotnisku w dniu podróży – czytamy w oświadczeniu linii.

Ponieważ paszport szczepionkowy w ramach całej UE nie powstanie przed latem 2021, Ryanair wychodzi naprzeciw dodatkowym wymaganiom stawianym przez niektóre kraje unijne. Nowa funkcja w aplikacji zapewnia, że pasażerowie zachowają wszystkie dokumenty podróży Covid-19 i będą bezpiecznie mogli przechowywać je w jednym miejscu i w łatwy sposób przedstawić na lotnisku w dniu podróży.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia nowej funkcji w aplikacji – zarządzanie dokumentami dotyczącymi szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 – jednocześnie przygotowując się na powrót rodzinnych wakacji latem 2021. Wielu pasażerów Ryanaira wybierze się na pierwsze wakacje od ponad roku, stosując się do nowych wytycznych podróży, a nowa funkcja aplikacji umożliwi zapisanie i przechowywanie wszystkich niezbędnych dokumentów w jednym miejscu bez konieczności drukowania papierowych wersji. Rozkład lotów Ryanaira na lato 2021 jest już w sprzedaży – z zastrzeżeniem zmieniających się rządowych ograniczeń dotyczących podróżowania. Uważamy, że po zaszczepieniu grup wysokiego ryzyka w UE i osób starszych do końca maja lub czerwca 2021 ograniczenia podróży zostaną złagodzone, popyt na podróże lotnicze ponownie wzrośnie, a turyści z Europy znów skorzystają z zasłużonych wakacji – powiedział dyrektor marketingu Ryanaira Dara Brady (Więcej lotów z Modlina na Teneryfę , 2021-03-09, Nowa trasa Ryanaira z Krakowa, 2021-02-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.