Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

H145 SAR Bundeswehry w komplecie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 19 marca 2021

Airbus Helicopters przekazał urzędnikom Federalnego Biura ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry (BAAINBw) zgodnie z harmonogramem siódmy i ostatni śmigłowiec H145 przeznaczony dla służb poszukiwawczo-ratowniczych (SAR) niemieckich sił zbrojnych.

Bundeswehra ma na stanie 7 śmigłowców H145 służących do poszukiwań i ratownictwa / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Dostarczone wcześniej wiropłaty są używane do szkolenia i prób i są dostępne do działań ratowniczych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w bazach lotniczych Niederstetten i Nörvenich. Wkrótce loty nowym H145 SAR rozpoczną załogi z bazy SAR w Holzdorfie.

Cieszymy się, że zrealizowaliśmy to zamówienie terminowo i mieszcząc się w budżecie i że wdrożenie śmigłowców przebiega zgodnie z planem. Opinie, które otrzymaliśmy od użytkowników, są bardzo pozytywne. [...] Wiropłaty z rodziny H145 sprawdziły się w Bundeswehrze. Widzimy dla nich znacznie więcej możliwości i zadań we wszystkich rodzajach [niemieckich] sił zbrojnych – powiedział Wolfgang Schoder, dyrektor generalny Airbus Helicopters Germany.

H145 SAR Bundeswehry są wyposażone m.in. kamery, reflektory, systemy lokalizacji nadajników awaryjnych, zestaw sprzętu medycznego oraz wciągarki i haki ładunkowe, których można użyć np. do przenoszenia zbiorników ze środkiem gaśniczym. Łatwo je rozpoznać dzięki charakterystycznemu jasnopomarańczowemu malowaniu na drzwiach i niebieskiemu napisowi SAR (Pierwszy H145SAR przekazany wojsku, 2019-12-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.