Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powstają Connect Airlines

Lotnictwo cywilne, 12 kwietnia 2021

Amerykańskie towarzystwo Waltzing Matilda Aviation, zajmującą się czarterowaniem odrzutowców klasy biznes (obecnie posiadające dwie Cessny Citation: Bravo i Excel) zamierza uruchomić nowe linie, o nazwie Connect Airlines, które obsługiwałyby połączenia do miast w północno-wschodnich i środkowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych Ameryki z portu lotniczego Billy Bishop w Toronto w Kanadzie.

Według szefów Waltzing Matilda Aviation w ciągu najbliższych 18 miesięcy Connect Airlines mogą dysponować 5 samolotami DHC-8-400 / Ilustracja: Waltzing Matilda Aviation 

Flota nowego przewoźnika ma składać się z samolotów turbośmigłowych DHC-8-400, należących wcześniej do linii Flybe (Rządowa pomoc dla Flybe, 2020-01-15). Rozpoczęcie operacji lotniczych przez Connect Airlines planowane jest w październiku br. Linie mają oferować loty dla biznesmenów podróżujących w interesach.

Jednak zdaniem wielu obserwatorów obecnie ten segment rynku lotniczego bardzo powoli powraca do poziomu sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W dodatku granica Kanady od ponad roku jest zamknięta dla podróżnych z USA. Według szefa Waltzing Matilda Aviation Johna Tomasa sytuacja ta zmieni się na lepsze po zaszczepieniu większości obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.