Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sukcesy PAC-3 MSE

Przemysł zbrojeniowy, 18 listopada 2021

W związku z dużym zainteresowaniem pociskami PAC-3 MSE Lockheed Martin podjął starania w celu przyspieszenia ich produkcji. Udało się też osiągnąć ważny punkt rozwoju tego typu uzbrojenia, ponieważ zrealizowano pierwszą integrację pocisku z systemem dowodzenia IBCS (Integrated Battle Command System).

Niedawno Lockheed Martin zakończył produkcję 1000. pocisku PAC-3 MSE / Ilustracja: Lockheed Martin 

Amerykański koncern przyspieszył produkcję pocisków w zeszłym roku na prośbę władz USA. Od momentu rozpoczęcia produkcji pełnoserynej PAC-3 MSE w 2018 stale zwiększane jest jej tempo. Odbywa się to m.in. poprzez rozbudowę infrastruktury. Przykładem takiego działania jest rozbudowa budynku zakładów produkcyjnych o powierzchni 7896 m² w Camden w stanie Arkansas. Ma on rozpocząć działalność produkcyjną w drugim kwartale 2022. Przewiduje się, że do 2024 Lockheed Martin osiągnie tempo produkcji na poziomie 500 pocisków PAC-3 MSE rocznie.

Nie mniej istotne są postępy w integracji PAC-3 MSE z systemem IBCS. 4 listopada na poligonie White Sands w stanie Nowy Meksyk przeprowadzono pierwsze testy w locie. W czasie serii testów dwa pociski skutecznie połączyły się z IBCS i przechwyciły cele w postaci taktycznych pocisków balistycznych. Były to pierwsze testy FSP (Field Surveillance Program) dla tego typu uzbrojenia. FSP odbywają się zwykle co roku i pozwalają potwierdzić niezawodność i gotowość pocisków (Pierwsze wyrzutnie Wisły z HSW przekazane, 2021-11-09, 1500 głowic dla PAC-3, 2021-10-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.