Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy zakład WZL-1

Przemysł zbrojeniowy, 07 września 2020

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 (WZL-1) i koncern Lockheed Martin świętują rozpoczęcie budowy nowego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Dęblinie. Inwestycja jest bezpośrednio związana z dostawami pocisków PAC-3 MSE (Missile Segment Enhancement) dla Polski. To realizacja partnerskich porozumień przemysłowych i umów offsetowych podpisanych przez Lockheed Martin w ramach wspierania programu Wisła.

Inwestycja w Dęblinie jest związana z dostawami pocisków PAC-3 MSE dla Polski / Ilustracja: Lockheed Martin

Po zakończeniu budowy, w przyszłym roku, w nowym obiekcie o powierzchni 3000 m2 będzie zatrudnionych około 20 polskich pracowników. Zakład będzie odgrywał kluczową rolę w produkcji systemów PAC-3 MSE wspierających polską strategię obrony przeciwrakietowej.

Ten program jest kamieniem milowym w obecnych i przyszłych relacjach z Lockheed Martin. Niecierpliwie czekamy na dalszą, wspólną pracę nad programem Wisła, który jest jednym z kluczowych przedsięwzięć dla zapewnienia bezpieczeństwa Polski w najbliższej przyszłości. Jesteśmy otwarci na dalszą współpracę z koncernem Lockheed Martin także w innych programach – powiedział Bartłomiej Kacperczyk, Członek Zarządu WZL-1 i Dyrektor Oddziału w Dęblinie.

WZL-1 i Lockheed Martin rozpoczęły współpracę w 2018 na mocy umowy offsetowej podpisanej przez stronę amerykańską ze Skarbem Państwa RP. W ramach umowy offsetowej Lockheed Martin będzie współpracować z WZL-1 w zakresie produkcji i kwalifikacji komory kontenera startowego pocisku PAC-3 MSE.

Lockheed Martin od ponad 20 lat jest strategicznym partnerem polskiej obrony narodowej i przemysłu. Koncern poważnie traktuje swoje zaangażowanie we wspieranie polskiej gospodarki poprzez inwestycje, tworzenie miejsc pracy i dzielenie się technologią. Jesteśmy dumni, że możemy wykazać nasze zaangażowanie we wspieranie polskiego zamówienia na pociski PAC-3 MSE poprzez znaczącą, partnerską współpracę przemysłową – taką, jak nasze relacje z WZL-1 – dla której widzimy wiele wzajemnie korzystnych możliwości na przyszłość – dodał Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Produkowane przez Lockheed Martin pociski PAC-3 MSE będą głównym elementem przyszłego polskiego systemu obrony powietrznej (PAC-3 MSE nie trafił w cel, 2020-08-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.