Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

75. Akcja Serce w tym roku

Lotnictwo wojskowe, Służby państwowe, 26 listopada 2021

Wczoraj, 25 listopada 2021, załoga z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza wykonała lot w ramach Akcji Serce. Była to już 75. w bieżącym roku misja transportu organów do przeszczepów.

/ Zdjęcie: DG RSZ

Przygotowania do wykonania tego szczególnego zadania lotniczego rozpoczęły się w nocy 24 listopada. Wtedy służby dyżurne potwierdziły możliwość wykonania lotu, po czym rozpoczął się proces planowania i przygotowania operacji. Po przygotowaniu samolotu przez personel techniczny, samolot transportowy M-28 Bryza wystartował z Powidza. Załoga wykonała lot na rzecz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu na trasie Powidz – Poznań – Katowice – Powidz.

To 10. w tym roku Akcja Serce wykonana przez lotników z powidzkiej bazy. Do tej pory loty o statusie Hospital 59 razy realizowały załogi z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz po jednej z 2. i 3. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Tym samym w 2021 załogi 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego zrealizowały aż siedemdziesiąt jeden Akcji Serce, przyczyniając się tym samym do ratowania ludzkiego życia (Akcja Serce w wykonaniu 3. GPR , 2021-09-20).

W 2019 i 2020 lotnicy Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej wykonali po loty 34 ratując ludzkie życie w ramach Akcji Serce.

Na podstawie informacji mjr Martyny Fedro-Samojedny


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.