Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nie pobili taksówkarza, ostrzelali Gdynię

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 października 2009

Tym razem marynarze z amerykańskiego okrętu, który wpłynął do portu w Gdyni nie pobili - jak rok temu - taksówkarza, a ostrzelali wybrzeże.

Do incydentu doszło tuż przed opuszczeniem portu w Gdyni przez USS Ramage. Z okrętu ok. 10:30 padły 3 strzały. Nikt nie został ranny. USS Ramage wyszedł z portu, ale pozostaje w pobliżu, czekając na rezultaty dochodzenia. Żandarmeria Wojskowa zabezpieczyła broń, z której strzelano, przesłuchiwana jest załoga USS Ramage - poinformował ppor. Tom Williamson, attaché morski ambasady USA w Warszawie.

USS Ramage wszedł do Gdyni w niedzielę, 25 października. Gdynia to drugi port na jego trasie rejsu po Bałtyku. Wcześniej okręt uczestniczył w brytyjskich ćwiczeniach międzynarodowych Joint Warrior.

W trakcie pobytu w Gdyni dowództwo okrętu spotkało się z dowództwem 3. Flotylli Okrętów. W ramach wymiany doświadczeń zorganizowano także częściową wymianę załóg pomiędzy amerykańskim niszczycielem a polskimi fregatami rakietowymi OHP (ORP Pułaski - pływający złom).

W ramach dwustronnych kontaktów Gdynię w zeszłym roku odwiedziły m.in. krążownik USS Gettysburg (typu Ticonderoga) oraz dwa niszczyciele USS Cole i USS Mitscher (typu Arleigh Burke).

26 października 2008 ok. 23:00 w okolicy Hotelu Grand w Sopocie grupa amerykańskich żołnierzy pobiła polskiego taksówkarza (Amerykańscy żołnierze pobili Polaka). W całej grupie było ok. 10 marynarzy. Pobity taksówkarz był jednym z kilku, który nie chcieli zabrać marynarzy. Polscy taksówkarze nie chcą wozić amerykańskich żołnierzy, często awanturujących się i odmawiających zapłaty za kurs.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.