Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przypadkowe strzały

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 01 listopada 2009

Według oficjalnej wersji US Navy, strzały z pokładu USS Ramage w porcie w Gdyni padły przypadkowo, podczas rutynowej obsługi broni.

Zdjęcie: blackfive

Według rzecznika 6. Floty US Navy, kmdr. Scotta Millera z Norfolk, stałej bazy USS Ramage, trzy strzały, które padły z pokładu tego okrętu w Gdyni (Nie pobili taksówkarza, ostrzelali Gdynię), były przypadkowe. Do incydentu miało dojść, gdy marynarz prowadził rutynową obsługę karabinu maszynowego M240. Strzały padły o 10:41. Na linii ognia znalazły się budynki portu oraz trzy statki. Nikomu nic się nie stało, nie odnotowano też strat materialnych. Na pokład statku weszli przedstawiciele polskiej żandarmerii wojskowej, ale nikogo nie zatrzymali. Śledztwo przekazano stronie amerykańskiej.

Karabin maszynowy M240 kal. 7,62 mm (szybkostrzelność - 650-950 strz./min., zasięg skuteczny - 600-900 m) montowany na okręcie, takim jak USS Ramage, służy do obrony przed ewentualnym atakiem z bliskiej odległości.

Nie wyjaśniono, dlaczego amerykański marynarz czyścił broń z załadowaną ostrą amunicją i dlaczego jej lufa była skierowana w kierunku wybrzeża.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.