Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Leonardo kupuje udziały Hendsoldt

Przemysł zbrojeniowy, Transakcje, 05 stycznia 2022

Leonardo sfinalizowało proces przejęcia 25,1% udziałów w Hensoldt. Odkupiło je za kwotę 606 mln euro (2,76 mld zł) od luksemburskiej spółki Square Lux Holding kontrolowanej przez Kohlberg Kravis & Roberts & Co. Transakcja była realizowana od kwietnia 2021.

Leonardo stało się drugim po KfW największym udziałowcem w Hensoldt / Ilustracja: Hensoldt

Zakup wpisuje się w cel strategiczny włoskiego koncernu związany z uzyskaniem pozycji lidera na europejskim rynku wojskowej elektroniki. Budowane partnerstwo pomiędzy obydwoma przedsiębiorstwami zwiększy możliwości rozwoju i uzyskiwania nowych zamówień. Do tej pory współpraca dotyczyła m.in. samolotów Eurofighter Typhoon (Eurofighter z nowym radarem AESA, 2020-07-04).

Współpraca z Hensoldtem pozwoli poszerzyć ofertę Leonardo o nowe rozwiązania. Niemieckie przedsiębiorstwo produkujje radary, systemy walki elektronicznej, systemy optoelektroniczne i awionikę. Wraz z zakupem włoski koncern stał się drugim największym udziałowcem Hensoldta , po Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) należącym do niemieckiego skarbu państwa (Leonardo kupuje udziały w Hensoldt AG, 2021-04-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.