Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Centrum obsługi Airbusa w Chengdu

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 19 stycznia 2022

Airbus podpisał wczoraj, 18 stycznia 2022, porozumienie (MoU) z miastem Chengdu i Tarmac Aerosave przewidujące utworzenie pierwszego w ChRL zrównoważonego centrum obsługi samolotów w trakcie całego cyklu ich eksploatacji. Umowa przewiduje podjęcie w tym miejscu szereg działań: od parkowania i przechowywania samolotów przez ich obsługi, modernizację i przebudowę po demontaż i recykling – w odniesieniu do różnych typów samolotów komunikacyjnych.

Zrównoważone centrum obsługi w Chengdu będzie miało powierzchnię 690 000 m2 i zdolność do przechowywania 125 samolotów / Zdjęcie: Airbus

To kolejny nasz konkretny wkład w dążenia branży lotniczej do zrównoważonego rozwoju. Popieramy gospodarkę o obiegu zamkniętym, zgodnie z celem Airbusa, jakim jest oferowanie klientom pionierskich rozwiązań w lotnictwie i kosmonautyce. To wyjątkowe centrum będzie wspierać rozwój usług lotniczych Airbusa, umożliwiając zarazem realizację chińskiej strategii Zielonego przemysłu – powiedział Klaus Roewe, starszy wiceprezes Airbus Customer Services.

Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 20 lat liczba samolotów wycofywanych z użytku w ChRL będzie rosła wykładniczo. Airbus zobowiązuje się do inwestowania w regionie, a nowy punkt kompleksowej obsługi – pierwszy w ChRL i poza Europą – zapewni Airbusowi dobrą pozycję na chińskim rynku usług zagospodarowania statków powietrznych (Lepszy rok Airbusa, 2022-01-11).

W połowie 2022 planowane jest podpisanie formalnej umowy w celu ustanowienia i nadania kształtu współpracy przemysłowej, a oddanie do użytku nowego centrum planowane jest na koniec 2023, pod warunkiem uzyskania odpowiednich zezwoleń regulacyjnych.

Tarmac Aerosave wniesie do projektu 15-letnie doświadczenie w dziedzinie ekologicznego demontażu samolotów. Zlokalizowana w tym samym centrum spółka zależna Airbusa Satair zajmie się nabywaniem starzejących się samolotów oraz handlem odzyskanymi komponentami i częściami, zapewniając pełen zakres usług.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.