Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Protectory RS4 dla JFSTsw

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 stycznia 2022

Kongsberg Defence & Aerospace poinformował o podpisaniu w grudniu 2021 umowy z KMW na dostawę zsmu Protector RS4. Moduły będą przeznaczone dla dwóch prototypów niemieckich kto Boxer w odmianie wozu obserwatorów artylerii. Pojazd jest opracowywany w ramach programu Joint Fire Support Team, schwer (JFSTsw).

Opracowywany wariant Boxera JFSTsw zostanie wyposażony w zsmu Protector RS4 i głowice optoelektroniczne PAAG-JFS / Ilustracja: Kongsberg

JFSTsw będzie bazował na podwoziu transportera Boxer A2, który zostanie wyposażony w nowy moduł misyjny z obserwacyjno-rozpoznawczą głowicą optoelektroniczną PAAG-JFS umieszczoną na maszcie. Z kolej architektura pojazdu ma być zgodna ze standardem NGVA (NATO Generic Vehicle Architecture) umożliwiając bardziej kompleksową integrację podsystemów.

Pojazd będzie przeznaczony do prowadzenia rozpoznania obrazowego dalekiego zasięgu, rozpoznania i identyfikacji, jak też naprowadzania artylerii o każdej porze dnia. Układy stabilizacji głowicy i uzbrojenia umożliwią realizację zadań nawet w czasie jazdy.

Przewiduje się, że po zakończeniu serii prób prototypu złożone zostanie zamówienie zsmu dla pojazdów seryjnych. Rozwój Boxera JFSTsw jest prowadzony w ramach OCCAR (Organisation Conjointe de Cooperation en matière d’Armement – Organizacji do spraw Współpracy w Zakresie Uzbrojenia). Wartość programu to 70 mln euro (317,5 mln zł) (Zakończono dostawy GTK Boxer, 2021-06-25, Brytyjskie Boxery z Protectorem RS4, 2020-12-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.