Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Jaką broń przekaże Ukrainie Polska?

Strategia i polityka, 01 lutego 2022

Podczas wizyty w Kijowie Premier RP ogólnie poinformował jakie rodzaje uzbrojenia defensywnego będą mogły zostać przekazane Ukrainie. Oczekuje się, że strona ukraińska wyrazi wkrótce zainteresowanie konkretnymi rodzajami uzbrojenia, na które jest zapotrzebowanie.

Jednym z planowanych do przekazania typów uzbrojenia są ppzr Grom. Informacje na temat potencjalnego transferu Gromów na Ukrainę pojawiały się w mediach już od kilku tygodni / Zdjęcie: Mesko

Polska zadeklarowała przekazanie Ukrainie kilkudziesięciu tysięcy sztuk amunicji – w tym artyleryjskiej. Ponadto może dojść do przekazania ppzr Grom, lekkich moździerzy i bsl rozpoznawczych. W przypadku moździerzy chodzi najprawdopodobniej o polskie LMP-2017, zaś w przypadku bezzałogowców mowa o FlyEye, które są użytkowane zarówno przez Polskę jak i Ukrainę. Nie podano jednak konkretnych informacji, jakie typy amunicji artyleryjskiej mogą zostać przekazane. Przypuszczalnie mowa o amunicji kal. 23 mm do armat ZU-23-2 i kal. 57 mm do armat S-60. Mniej prawdopodobne wydaje się przekazanie amunicji moździerzowej kal. 120 mm (Polska dozbroi Ukrainę, 2022-01-31, 3000. wyprodukowany Grom , 2021-12-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.