Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zamówienia na A350F

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 17 lutego 2022

Airbus i Singapore Airlines sfinalizowały umowę zakupu 7 samolotów A350 Freighter. Dokumenty w tej sprawie podpisali podczas Singapore Airshow prezes azjatyckiego towarzystwa Goh Choong Phong i dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International Christian Scherer.

Do tej pory Airbus zdobył od 5 klientów zamówienia i zobowiązania zakupu 29 A350F / Ilustracja: Airbus

Singapore Airlines wyraziły wstępne zainteresowanie A350F w grudniu 2021. Na mocy zawartej obecnie umowy przewoźnik otrzyma pierwsze nowe frachtowce w IV kw. 2025. Zastąpią one w jego flocie Boeingi 747-400F. Oprócz tego Singapore Airlines eksploatują obecnie 56 A350.

To zamówienie podkreśla znaczenie rynku przewozu towarów. Wprowadzenie A350F zwiększy nasze możliwości w tym kluczowym sektorze, zapewniając, że będziemy gotowi na możliwości rozwoju, które zaistnieją w nadchodzących latach. Te samoloty nowej generacji znacznie zwiększą naszą efektywność operacyjną i zmniejszą zużycie paliwa – stwierdził Goh Choon Phong.

Singapore Airlines są największym na świecie operatorem A350 i będą pierwszym, który będzie użytkował nowe frachtowce. A350F pasuje bezproblemowo do obecnej floty przewoźnika i zdefiniuje na nowo efektywność operacji przewozu cargo, zapewniają 40-% zmniejszenie zużycia paliwa i emisji w porównaniu z samolotem, który zastąpi, oferując tę samą zdolność przewozową i większy zasięg – skomentował Christian Scherer.

Podczas tej samej imprezy Etihad Airways podpisały z europejskim producentem list intencyjny dotyczący nabycia 7 A350F. Etihad wybrały również świadczone przez Airbusa wsparcie eksploatacji swojej floty A350.

Etihad są zachwycone przedłużeniem naszego związku z Airbusem, obejmującym ten niezwykły samolot w naszej flocie w przyszłości. W przewozach towarów nadal odnotowujemy wysokie obroty, stąd dążymy do bardziej zrównoważonej działalności, chcąc oprzeć się na najmłodszej i najbardziej paliwooszczędnej flocie frachtowców na świecie. W tym kontekście wdrożenie A350F będzie odgrywać kluczową rolę w realizacji naszej długoterminowej strategii przewozu ładunków i osiągnięciu w 2035 celu polegającego na zmniejszeniu emisji CO2 o 50% – powiedział Tony Douglas, prezes Grupy Etihad Aviation.

Cieszymy się, że możemy podpisać kolejną umowę z wieloletnim partnerem Etihad, tuż przed wprowadzeniem przez linie A350-1000 do obsługi przewozów pasażerskich. Dziękujemy Etihad za poparcie dla A350F – dodał Christian Scherer.

A350F, bazujący na konstrukcji A350-1000, ma mieć maksymalną masę startową 319 t i będzie mógł zabrać ładunek o masie maksymalnej 109 t, w ładowni o objętości 695 m3 (Lepszy rok Airbusa, 2022-01-11).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.