Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozwój ACV-R

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 marca 2022

BAE Systems otrzymało zamówienie na zaprojektowanie i rozwój dla USMC pojazdów amfibijnych w wariancie wozu pomocy technicznej Amphibious Combat Vehicle Recovery (ACV-R). Wartość umowy to blisko 35 mln USD (ok. 150 mln PLN).

ACV-R zapewnią pozostałym wozom rodziny ACV wsparcie techniczne / Ilustracja: BAE Systems

Kontrakt stanowi pierwszą fazę programu. Zaprojektowanie i rozwój nowej wersji ACV ma potrwać 20 miesięcy. Kolejna faza zakłada produkcję i dostawę pojazdów testowych przeznaczonych do testów użytkownika. Wozy ACV-R mają się przyczynić do zabezpieczenia technicznego pododdziałów amfibijnych USMC. W służbie zastąpią amfibie AAVR7A1. Zapewnią pozostałym wozom rodziny ACV wsparcie poprzez możliwość ewakuacji i naprawy w warunkach polowych.

Obecnie amfibie ACV w wariancie transportera (ACV-P) i wozu dowodzenia (ACV-C) są produkowane seryjnie i dostarczane USMC. W trakcie rozwijania jest też wariant z 30-mm armatą automatyczną (ACV-30). Planowane jest też zintegrowanie tych amfibii z wyposażeniem rozpoznawczym, wyposażeniem C4 (command, control, communication, computers) i bezzałogowcami (Zniesienie ograniczeń ACV, 2022-01-07, USMC odebrał pierwszy ACV-C, 2021-02-21).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.