Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT-em po Polsce

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 24 marca 2022

Na Lotnisku Chopina odbyła się konferencja prasowa inaugurująca projekt, który ma przekonać wszystkich do tego, że połączenia lotnicze mogą być atrakcyjne także dla osób wybierających się na wczasy w Polsce. Jest to pierwsza taka inicjatywa, która ułatwi zakup wakacyjnych pakietów wraz z przelotem i transferem.

W sezonie lato 2022 liczba rejsów PLL LOT na trasie z Warszawy do Szczecina wzrośnie z 12 do 19 tygodniowo / Zdjęcie: Port lotniczy Szczecin-Goleniów

Intencją pierwszego etapu projektu jest zainteresowanie klientów z Warszawy i okolic do częstszego podróżowania samolotem na Pomorze Zachodnie. W ramach planowanej współpracy jest stworzenie atrakcyjnych pakietów wycieczek, w których zawarte będą połączenia lotnicze, transfer do hotelu i nocleg z wyżywieniem. Na początku w ofercie znajdą się obiekty z nadmorskich miejscowości, m.in.: Świnoujścia, Międzyzdrojów i Kołobrzegu. Pomysłodawcy oceniają, że może to być krok milowy dla polskiej turystyki, wiążą z tym też wielkie nadzieje na zwiększenie popytu na loty między Warszawą a Szczecinem.

– Lotem po Polsce na wakacje brzmi przewrotnie, bo latanie wakacyjne nie kojarzy się z podróżami po kraju. Chcemy jednak przyzwyczaić turystów, że podobnie jak wczasy zagranicą można zaplanować i kupić wczasy w Polsce. Latanie na wakacje w Polsce też może być opłacalne i atrakcyjne – powiedział Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

Uczestnicy konferencji nie ukrywają, że inicjatywa jest wielopłaszczyznowa. Oprócz przełamania niechęci do latania po kraju, ma przyczynić się do zwiększenia liczby połączeń lotniczych między Warszawą a Szczecinem-Goleniowem, a co za tym idzie – zwiększenia liczby turystów, zwłaszcza poza sezonem wakacyjnym. Dzięki staraniom wszystkich zaangażowanych liczba rejsów na trasie z Warszawy do Szczecina w sezonie lato 2022 wzrośnie z 12 do 19 tygodniowo.

Zachodnia część polskiego wybrzeża oprócz pięknych plaż dysponuje również bardzo dobrym zapleczem hotelowym, dlatego z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy tę inicjatywę i liczymy że dzięki tej ofercie Kołobrzeg, Międzyzdroje, czy Świnoujście będą jeszcze chętniej odwiedzane przez turystów z Polski – dodał Krzysztof Moczulski, dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT

Inicjatywa ma na celu wykorzystanie funkcjonującej od kilku lat usługi dynamicznego pakietowania. Pilotażem został objęty pakiet składający się z biletu lotniczego na trasie między Lotniskiem Chopina a portem w Szczecinie-Goleniowie, z którego pasażerowie będą mogli skorzystać z transferu do wybranych wcześniej hoteli. Taką propozycję polscy turyści dotychczas doskonale znali z wyjazdów zagranicznych. Teraz przyszedł czas na zorganizowany wypoczynek w kraju. 

To bardzo dobra informacja zarówno dla portu lotniczego Szczecin-Goleniów, jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności jego najważniejszej gałęzi gospodarki, czyli branży turystycznej. Potrzeba stworzenia produktu, jakim jest pakiet usług: hotelowych, przelotu i transportu do i z hotelu na lotnisko był od wielu lat postulowany przez branżę hotelową w naszym regionie. Dzięki zaangażowaniu wszystkich stron tego projektu słowo nie da się przestało istnieć – podkreślił Maciej Dziadosz, prezes portu lotniczego Szczecin-Goleniów.

Jako biuro podróży chcemy wykorzystać potencjał wakacji w Polsce. Podczas przygotowywania samolotowych pakietów wakacyjnych przyświecał nam jeden cel – uczynić wypoczynek w Polsce jeszcze bardziej komfortowym. Chcemy skupić wszystko w jednym miejscu, tak aby nasz klient miał czas na porównanie proponowanych wariantów i aby mógł wybrać ofertę, która będzie dla niego najlepsza. Jako pierwsze dostępne będą wyloty z Warszawy do Szczecina oraz niemal 100 hoteli na zachodniopomorskim wybrzeżu. Klienci otrzymają więc pełny pakiet touroperatorski – tak, jak na zagranicznych wakacjach – podsumował Maciej Madej, dyrektor ds. produktu w biurze podróży Nekera (Przewozy pasażerskie w 2019 , 2020-05-05, Ruszyła trasa Szczecin-Kraków, 2019-04-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.