Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Forrest Sherman w Gdańsku

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, Logistyka, 27 marca 2022

Dzisiaj, 27 marca 2022 nad ranem do portu w Gdańsku wszedł amerykański niszczyciel rakietowy USS Forrest Sherman (DDG 98) typu Arleigh Burke. Jego wizyta ma charakter roboczy i służy uzupełnieniu zapasów. Wyjście z portu zostało zaplanowane na 30 marca.

USS Forrest Sherman należy do 28. Dywizjonu Niszczycieli, a jego portem macierzystym jest Norfolk / Zdjęcia: Maciej Hypś

Niszczyciel realizuje zadania w ramach 6. Floty, której rejon odpowiedzialności rozciąga się na wszystkie akweny wokół Europy i Afryki, z wyłączeniem jej części zaliczanej przez Amerykanów za Bliski Wschód. W ostatnim czasie okręt jest bardzo aktywny uczestnicząc w manewrach z flotami sojuszniczymi na M. Śródziemnym i Bałtyku. USS Forrest Sherman należy do 28. Dywizjonu Niszczycieli, a jego portem macierzystym jest Norfolk

W ostatnim tygodniu lutego wraz z okrętem dowodzenia USS Mount Whitney (LCC 20) i niszczycielem USS Roosevelt (DDG 80) ćwiczył wspólnie z włoskim lotniskowcem ITS Giuseppe Garibaldi (C551). Następnie wraz z innymi niszczycielami przeszedł przez Morze Północne na Bałtyk, gdzie jego obecność ma być symbolem amerykańskiego zobowiązania do kolektywnej obrony.

W połowie marca USS Forrest Sherman uczestniczył na Bałtyku w ćwiczeniach PASSEX z sojusznikami z NATO i partnerami spoza sojuszu. W ćwiczeniach wzięły udział szwedzki niszczyciel min HMS Vinga (M75), niemiecka fregata Sachsen (F219) oraz polska fregata ORP Gen. K. Pułaski (272) i patrolowiec ORP Ślązak (241).

14 marca amerykański niszczyciel zawinął do Sztokholmu. W tym samym czasie dwa inne amerykańskie niszczyciele typu Arleigh Burke – USS The Sullivans (DDG 68) i USS Donald Cook (DDG 75) – również operujące na Bałtyku weszły do portu w Kopenhadze (Więcej niszczycieli US Navy w Europie, 2022-02-17).

 
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.