Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rumunia chce produkować SkyCeptory

Transakcje, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 09 maja 2022

Rumuńskie państwowe przedsiębiorstwo Romarm i podlegających mu zakładów Electromecanica Ploiești podpisali memorandum o porozumieniu (MoU) z Raytheon Missiles & Defense. Dotyczy ono udziału w produkcji tzw. pocisków niskokosztowych SkyCeptor dla systemu obrony powietrznej Patriot.

Porozumienie wpisuje się w plany Bukaresztu dotyczące odbudowy krajowej produkcji zbrojeniowej / Zdjęcie: Ministerstwo Gospodarki Rumunii

W wydarzeniu uczestniczył minister gospodarki Rumunii Florin Spătaru, minister obrony narodowej Vasile Dâncu, prezes Raytheon Missiles & Defense Wesley D. Kremer, przedstawiciele Romarm i Electromecanica Ploiești.

Memorandum o porozumieniu pomiędzy Romarm, Electromecanica i Raytheon Missiles & Defense wytycza drogę silnego partnerstwa w koprodukcji pocisków SkyCeptor w naszym kraju. Przemysł obronny ma strategiczne znaczenie, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i względów ekonomicznych. Z tego powodu zamierzam zawrzeć tak wiele partnerstw, aby przyciągnąć jak najwięcej inwestycji – powiedział minister Spătaru.

W ramach porozumienia rumuńskie podmioty przemysłowe mają mieć udział w produkcji pocisków Skyceptor na podstawie strategicznego długoterminowego partnerstwa. Wpisuje się to w plany rządu w Bukareszcie zakładające odbudowę krajowej produkcji uzbrojenia na własne potrzeby i na eksport (Pierwsze Patrioty w Rumunii, 2020-09-18, Rafael zablokowany przez USA w Szwajcarii, 2019-04-22).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.