Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HSwMS Gävle po modernizacji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 maja 2022

Svenska Marinen odebrała korwetę HSwMS Gävle (K22) typu Göteborg po przeprowadzonej modernizacji w połowie cyklu życia (MLU). Modernizację przeprowadziła należąca do Saab stocznia w Karlskronie. Trwają też prace na bliźniaczym okręcie HSwMS Sundsvall (K24), który również ma zostać dostarczony w br.

W służbie Svenska Marinen pozostały 2 z 4 zbudowanych korwet typu Göteborg. Oba okręty przechodzą modernizację MLU / Zdjęcie: Saab

Dzięki MLU szwedzkie korwety mogą być eksploatowane co najmniej 6 lat dłużej. W ramach modernizacji wymianie ulega system kierowania torpedami, uzbrojenie artyleryjskie jest wymieniane na najnowszą 57-mm armatę Mk 3B i modyfikowany jest sonar zanurzalny. Okręty są także wyposażane w nowy, trójwspółrzędny radar z systemem identyfikacji swój-obcy o parametrach zbliżonych do stacji zastosowanych na większych korwetach typu Visby. Całość została zintegrowana z nowym systemem zarządzania walką.

Obecnie w służbie w Svenska Marinen są 2 z 4 zbudowanych korwet typu Göteborg. Obie są podporządkowane Fjärde sjöstridsflottiljen or 4. sjöstridsflj (4. Flotylli Marynarki Wojennej). Ich bazą macierzystą jest Berga (Ambitne plany Riksdagu, 2020-12-18, Modernizacja szwedzkich korwet, 2017-07-05).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.