Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LTAMDS trafił na poligon

Obrona powietrzna, Przemysł zbrojeniowy, 13 maja 2022

Na poligon White Sands Missile Range trafił pierwszy radar Lower Tier Air and Missile Defense Sensor (LTAMDS) przeznaczony dla systemów obrony powietrznej Patriot. Raytheon Missiles & Defense poinformował kilka dni temu, że odbyło się to 11 kwietnia br.

Radar dostarczono bez dwóch mniejszych tylno-bocznych anten / Zdjęcie: Raytheon

Jest to pierwszy z 6 planowanych do dostarczenia w tym roku radarów LTAMDS. Oznacza to początek intensywnych testów mających zweryfikować parametry i funkcjonalność radaru środowisku operacyjnym. Według zamieszczonej fotografii dostarczono stację bez dwóch mniejszych anten zapewniających pokrycie pełnej sfery dookoła radaru.

LTAMDS to stacja radiolokacyjna rozwijana na potrzeby obrony powietrznej US Army. Ma zastąpić w służbie używane obecnie stacje AN/MPQ-53 i AN/MPQ-65 systemu Patriot. Docelowo LTAMDS będzie wyposażony w główną przednią antenę i dwie anteny tylno-boczne ze skanowaniem elektronicznym wyposażonych w moduły nadawczo-odbiorcze na bazie azotku galu (GaN). Jest to jednocześnie pierwszy radar nowej rodziny GhostEye rozwijanej przez Raytheon (Radary GhostEye, 2021-10-14, Pierwsze testy anteny radaru LTAMDS, 2020-03-17).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.